Két győzelemmel és egy vereséggel, csupán egy kapott góllal lett harmadik a hazai rendezésű U15-ös korosztályú labdarúgó-bajnokság döntő tornáján a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. Az udvarhely lányok csak az FC Argeș csapatától kaptak ki 1–0-ra. Ha az a mérkőzés 0–0-val zárult volna, akkor döntőbe jutottak volna. A legjobb nyolc között szerepelt az FK Csíkszereda is, a csíki lányok két vereséggel és egy döntetlennel zárták a nyolcasdöntőt, ez összesítésben a 7. helyet jelenti.
Székely János, a Székelyudvarhely Vasas Femina edzője megkeresésünkre elmondta egy gólon múlott a csapata döntőbe jutása, de így sincs okuk a bánatra: „Harmadik helyen végeztünk az országban mindkét ificsapatunkkal, az U15-ös és az U17-es bajnokságban is bronzérmesek lettünk.
Örülők, hogy az FK Csíkszereda is döntőbe jutott, talán a fiúk mintájára, ha a lányfociban s egy közös csapatot indítanánk, akkor lenne esélyünk a bajnoki címre”.
Portik Helga, az FK Csíkszereda edzője kifejtette, másfél év kihagyás után neveztek az országos bajnokságba: „Rendszeresen edzettünk, de a tétmérkőzések hiánya miatt sajnos már a csoportmeccseken sok sérült lett. A csapatunk jól szerepelt a csoportmeccseken, ahol két győzelem és egy döntetlen volt a mérlegünk.
Következik a megérdemelt pihenő, a sérültek is helyrejönnek, az új szezonnak újult erővel, nagy célokkal kezdünk neki”.
1. csoport (Székelyudvarhely): ACS Campionii FC Argeș Pitești–FC Botoșani 10–0, Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Orizontul Țifesti (Vrancea megye) 2–0, Țifesti– FC Botoșani 4–0, FC Argeș–Vasas Femina 1–0, Vasas Femina–FC Botoșani 1–0 és Țifesti–FC Argeș 2–2.
A csoport végeredménye: 1. FC Argeș Pitești 7 pont, 2. Vasas Femina 6, 3. Țifesti 4, 4. FC Botoșani 0.
2. csoport (Farkaslaka): FCSB–Medgyesi Gaz Metan 4–0, Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda 7–1, FCSB–Kolozsvár 1–1, Gaz Metan–FK Csíkszereda 3–1, FK Csíkszereda–FCSB 4–4 és U Olimpia–Gaz Metan 3–2.
A csoport végeredménye: 1. Kolozsvár 7 pont, 2. FCSB, 4. Gaz Metan 3, 4. FK Csíkszereda 1.
A döntőben: Kolozsvári U Olimpia–FC Argeș Pitești 5–1 (5–1).
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!