Harmadik lett Székelyudvarhely lánycsapata az országos korosztályos focibajnokságon

Dobos László 2021. július 06., 14:14

Udvarhelyszék, Farkaslaka és Székelyudvarhely volt a házigazdája az U15-ös korosztályú lánycsapatok országos döntőjének. A bajnok címet Kolozsvár csapata hódította el, a házigazda Vasas Femina pedig a harmadik helyen végzett.

Korosztályos döntő volt Székelyudvarhelyen. Az U15-osöknél Kolozsvár csapata szerezte meg az aranyérmet Fotó: Erdély Bálint Előd

Két győzelemmel és egy vereséggel, csupán egy kapott góllal lett harmadik a hazai rendezésű U15-ös korosztályú labdarúgó-bajnokság döntő tornáján a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. Az udvarhely lányok csak az FC Argeș csapatától kaptak ki 1–0-ra. Ha az a mérkőzés 0–0-val zárult volna, akkor döntőbe jutottak volna. A legjobb nyolc között szerepelt az FK Csíkszereda is, a csíki lányok két vereséggel és egy döntetlennel zárták a nyolcasdöntőt, ez összesítésben a 7. helyet jelenti.

Székely János, a Székelyudvarhely Vasas Femina edzője megkeresésünkre elmondta egy gólon múlott a csapata döntőbe jutása, de így sincs okuk a bánatra: „Harmadik helyen végeztünk az országban mindkét ificsapatunkkal, az U15-ös és az U17-es bajnokságban is bronzérmesek lettünk.

Fontos, hogy száz százalékban saját nevelésű játékosokkal álltunk ki, sőt a két felnőtt bajnokságban szereplő együttesünk is 99%-ban saját nevelésű. Úgy tűnk, ez a maximum, amit ki lehetett hozni ezekből a gárdákból.

Örülők, hogy az FK Csíkszereda is döntőbe jutott, talán a fiúk mintájára, ha a lányfociban s egy közös csapatot indítanánk, akkor lenne esélyünk a bajnoki címre”.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Portik Helga, az FK Csíkszereda edzője kifejtette, másfél év kihagyás után neveztek az országos bajnokságba: „Rendszeresen edzettünk, de a tétmérkőzések hiánya miatt sajnos már a csoportmeccseken sok sérült lett. A csapatunk jól szerepelt a csoportmeccseken, ahol két győzelem és egy döntetlen volt a mérlegünk.

Továbbjutottunk a legjobb nyolc közé, ami nagy öröm volt számunkra. Összességében meg vagyok elégedve a lányok teljesítményével. Igaz, hogy többet vártam, de most ebben a helyzetben ennyi fért bele!

Következik a megérdemelt pihenő, a sérültek is helyrejönnek, az új szezonnak újult erővel, nagy célokkal kezdünk neki”.

Lány labdarúgó U15-ös országos bajnokság

1. csoport (Székelyudvarhely): ACS Campionii FC Argeș Pitești–FC Botoșani 10–0, Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Orizontul Țifesti (Vrancea megye) 2–0, Țifesti– FC Botoșani 4–0, FC Argeș–Vasas Femina 1–0, Vasas Femina–FC Botoșani 1–0 és Țifesti–FC Argeș 2–2.
A csoport végeredménye: 1. FC Argeș Pitești 7 pont, 2. Vasas Femina 6, 3. Țifesti 4, 4. FC Botoșani 0.

2. csoport (Farkaslaka): FCSB–Medgyesi Gaz Metan 4–0, Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda 7–1, FCSB–Kolozsvár 1–1, Gaz Metan–FK Csíkszereda 3–1, FK Csíkszereda–FCSB 4–4 és U Olimpia–Gaz Metan 3–2.
A csoport végeredménye: 1. Kolozsvár 7 pont, 2. FCSB, 4. Gaz Metan 3, 4. FK Csíkszereda 1.

A döntőben: Kolozsvári U Olimpia–FC Argeș Pitești 5–1 (5–1).