Hompoth Dezső, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) főtitkára elmondta, hogy augusztus végéig hosszabbították meg a benevezési határidőt, de a korábban jelentkezett 11 csapat közül a Székelyudvarhelyi Sporting visszalépett, benevezett azonban a Csicsói Ezüstfenyő és a Székelykeresztúri Egyesülés.
A 12 csapatos, 22 fordulós Hargita megyei 4. Liga pontvadászata szeptember első hétvégéjén rajtol, az 1. forduló programja pedig a következő: Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal, Gyergyószentmiklósi VSK–Gyergyószárhegyi Bástya, Farkaslaki SE–Agyagfalvi Lendület, Székelyudvarhelyi Golimpiakosz–Csicsói Ezüstfenyő, Homoródalmási Homoród–Balánbányai Bányász, Homoródszentmártoni Reménység–Zetelaki Fenyő.
A Parajdi SK és a Varsági Küküllőforrás SE a 6. Ligába nevezett be, a Felsőboldogfalvi FTK pedig az 5. Ligában indult volna…
Kovászna megyében késik a bajnokságok újraindulása, a háromszékiek kivárják a járványügyi szabályok lazítását.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!