Hajrágólokkal nyert a Vasas Femina, kilencet kapott a Ladies

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 05., 14:25 utolsó módosítás: 2021. szeptember 06., 15:54

A második forduló mérkőzéseit rendezték vasárnap a női labdarúgó 1. Ligában: a Székelyudvarhelyi Vasas Femina otthon tartotta a pontokat, a Marosvásárhelyi Ladies nem úszta meg az újabb kiütést a címvédő vendégeként.

Fotó: Beliczay László

A székelyudvarhelyi városi stadionban a Vasas Femina kiegyensúlyozott meccset játszott a Galaci Universitateával. A mezőnyfölényben lévő hazaiak a 77. percben szerezték meg a vezetést Molnár Andrea góljával, aki a csapat saját tizenhatosa környékéről elvégzett hosszú szabadrúgás végén talált be. Néhány perccel később megduplázta előnyét a Vasas Femina, amely ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Az újonc Marosvásárhelyi Ladies a címvédő Kolozsvári U Olimpia vendégeként lépett pályára, miután a nyitófordulóban otthon 7–0-ra kapott ki a székelyudvarhelyi együttestől. A vásárhelyiek ezúttal sem tudták elkerülni a kiütéses vereséget, a házigazda kilencszer vette be a kapujukat.