Hajrágóllal nyert, harmadik az UTA

Orbán Zsolt 2021. augusztus 30., 23:34 utolsó módosítás: 2021. augusztus 30., 23:38

Az aradi labdarúgócsapat nehezen kiharcolt, de annál értékesebb vendégsikerrel vonult a nemzetközi szünetre. Korábban az Academica Clinceni és a CS Mioveni döntetlent játszott.

Mindhárom pontot kiharcolták az aradi piros-fehérek Fotó: Facebook/UTA Arad

Két mérkőzés maradt hétfőre a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának hetedik fordulójából, elsőként az Academica Clinceni és a Mioveni csapott össze a bukaresti Dinamo Stadionban.

A sereghajtó ilfovi gárda a szlovák Denis Ventura révén a 18. percben vezetést szerzett a találkozón. Ezt sikerült is megőriznie egészen a 77. percig, amikor is Alexandru Buziuc egyenlített egy büntetőből. Kevéssel a hosszabbítás előtt a Clinceni is tizenegyeshez jutott, ám az argentin Bautista Cascini szándékát kitalálta Răzvan Ducan, az Argeș megyeiek kapusa, aki bravúrjával egy pontot mentett csapatának.

A Clinceni hét forduló után mindössze két ponttal szerénykedik és Ilie Poenaru vezetőedző kész távozni a klubtól.

Az újonc sárga-zöldek ezzel szemben 3–1–3-as mérleggel hetedikek a 16 csapatos mezőnyben.

A nemzetközi szünet előtti utolsó találkozón az Aradi UTA gárdája Medgyesre látogatott. Bálint László legénysége az előző két bajnokiját egyaránt megnyerte és jó sorozatát folytatta a gyengélkedő Gaz Metan ellen, amely sorozatban negyedik meccsét veszítette el a ligában.

A mérkőzés egyetlen góljára a 90. percig kellett várni, egy remek indítást befutva Liviu Antal hozta kihagyhatatlan helyzetbe David Miculescut, aki nem hibázott a kapu torkában.

Az UTA a listavezető Kolozsvári CFR és a Rapid mögött harmadik a tabellán, míg a Medgyes maradt az utolsó előtti, azaz a 15. helyen.

Az élvonalban szűk kéthetes szünet következik, a nyolcadik fordulót a szeptember 11-i hétvégén rendezik.