Március 26-án Isztambulban lép pályára Románia a törökök ellen a labdarúgó vb-pótselejtezőn, a szurkolók pedig egyre inkább azt találgatják, hogy a 80 éves szövetségi kapitány ott lehet-e a kispadon. Az egészségügyi problémák miatt Lucescu az elmúlt időszakban kórházi kezelésre szorult, majd ezt követően külföldön is alapos kivizsgáláson vett részt.
Korábban felmerült, hogy Gheorghe Hagi veheti át ideiglenesen a válogatott irányítását, ám a Pro Sport információi szerint ő nem kívánja elvállalni a feladatot a Törökország elleni osztályozó előtt.
Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke jelezte, legkésőbb február 20-ig tisztázódik Lucescu helyzete, az elképzelés továbbra is az, hogy a válogatott a tapasztalt szakemberrel vágjon neki a sorsdöntő párharcnak, amennyiben ezt az egészségi állapota lehetővé teszi.
Mivel Hagi nem opció, a FRF belső megoldásban gondolkodik. Ennek értelmében a kispadra a szövetség technikai igazgatója, a 71 éves Mihai Stoichiță ülhet le. Munkáját Jerry Gane, Florin Constantinovici és Leo Toader segítené.
Stoichiță számára nem lenne ismeretlen a szerep: pályafutása során már irányította Panama, Örményország és Kuvait válogatottját is. 2017 januárja óta pedig a Román Labdarúgó-szövetség alkalmazásában dolgozik.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!