A székelyföldi együttes egy nagyon szoros meccsen, végig vezetve hozta el a három pontot Kolozsvárról. Ez volt az FK Csíkszereda női alakulatának utolsó mérkőzése az 2020-2021-es bajnokságban.
Albu László elmondta, hogy a csapat minden játékosa átlagon felül teljesített, szép gólokkal szerezték meg a győzelmét. „Érdekesség, hogy a mi mérkőzésünk előtt az élvonalban bajnok Kolozsvári U Olimpia játszott a galaciakkal, majd az első csapat cserejátékosai ellenünk is felálltak. Nagyon akartak győzni ellenünk, a korábbi, Marosvásárhelyi Ladies elleni meccsen viszont csak 15-16 éves lányokat küldtek pályára.
– nyilatkozta a tréner.
Női labdarúgó 2. Liga, 2. csoport, 14. forduló:
Kolozsvári U Olimpia II. csapata–FK Csíkszereda 2–3 (0–2).
A vendégek gólszerzői: Bartalis Barbara 2 és Kristály Franciska.
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Szentes Szabina, Boér Bíborka, Simon Mónika, Albu Erika, Nyéki Anna, Szőke Eszter, Antal Anita, Györgyicze Réka, Kristály Franciska, Bartalis Barbara. Játszott még: Szász Ildikó, Péter Alexandra és Nagy Noémi.
A női 2. Liga, 2. csoport állása:
1. FK Csíkszereda 12 7 3 2 47–15 24
2. Kolozsvár II. csapata 12 7 2 3 74–20 23
3. Marosvásárhelyi Ladies 10 7 2 1 35–15 23
4. Kolozsvári Olimpic Star 10 2 1 7 20–49 7
5. Szörényvári Drobeta 10 0 0 10 1–78 0
Hátramaradt mérkőzések: Kolozsvári Olimpic Star–Marosvásárhelyi Ladies (május 23., 14. forduló), Marosvásárhelyi Ladies–Szörényvári Atletic Drobeta (május 26., 12. forduló), Szörényvári Atletic Drobeta–Kolozsvári Olimpic Star (május 30., 15. forduló).
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!