Győzelemmel kezdte az évet a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2024. január 09., 17:15 utolsó módosítás: 2024. január 09., 17:49

Szoros mérkőzésen aratott 2–1-es sikert kedd délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a 2024-es év első felkészülési mérkőzésén a német másodosztályú Magdeburg ellen.

Legyőzte német ellenfelét a Sepsi OSK. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Egy hete utazott el Törökországba a háromszéki alakulat, kedden délután pedig lejátszotta az első barátságos összecsapását. Ellenfelük a német másodosztályban szereplő Magdeburg volt, a 18 fős tabellán a 13. helyet foglalják el.

A két fél kétszer 60 percet játszott egymással, jól kezdte a mérkőzést az OSK, az első negyedóra végén Cosmin Matei volt eredményes, ezzel előnybe kerültek a sepsiszentgyörgyiek (1–0). A második játékrészben érkezett az egyenlítés a németektől, Florin Ștefan öngóljával az 51. percben 1–1-re módosult az állás.

Nem sokkal később újra betalált Bernd Storck legénysége, ezúttal Debeljuh volt eredményes, ismét vezetést szereztek a háromszékiek (2–1).

A folytatásban nem változott az eredmény, maradt a 2–1, így győzelemmel kezdte az évet a Sepsi OSK, valamint a felkészülést is a labdarúgó Szuperligára.

Legközelebb három nap múlva, pénteken lépnek gyepre, barátságos meccset játszanak az Újpest ellen.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés,
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Magdeburg 2–1 (1–0),
gólszerzők: Cosmin Matei (15'), Gabriel Debeljuh (62'), illetve Florin Ştefan (50' – öngól).

A Sepsi OSK kezdőcsapata: Niczuly – Ştefan, Ciobotariu, Kecskés, Varga, Păun, Kallaku, Oteliță, Matei, Ștefănescu, Safranko. Játszott még: Bălașa, Ninaj, Popşa, Oroian, Aganovic, Rodríguez, Rența, Gheorghe, Rondon, Debeljuh, Damaşcan.

Kölcsönben távozik Dobozi Krisztián

A Sepsi OSK a hivatalos közösségi oldalán tette közzé a hírt kedden délután, miszerint megállapodtak a Kazincbarcika SC együttesével Dobozi Krisztián játékjogát illetően. A mindössze 19 éves hátvéd június 30-ig kölcsönbe kerül a magyar gárdához. A háromszékiek színeiben két meccsen játszott az idei kiírásban, mindkét alkalommal a Román Kupában kapott bizonyítási lehetőséget, összesen 125 percet töltött a gyepen.