Győzelemmel debütált hazai pályán a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. szeptember 09., 20:56 utolsó módosítás: 2023. szeptember 09., 21:01

A labdarúgó 3. Liga 5. csoportjában érdekelt Kézdivásárhelyi SE első hazai mérkőzése egyben az első győzelmet is jelentette az alapszakaszban: a harmadik forduló szombati játéknapján a kék-fehérek remek játék után 2–0-ra verték a Tatrangi Ciucaș csapatát.

A KSE kezdő tizenegye az első hazai mérkőzésen Fotó: Rancz Lajos

A házigazda alakulat határozottan kezdte a mérkőzést, már a 3. percben gólhelyzet adódott, ám egy remek egyéni akció végén Sánta Loránd az oldalhálóba bombázta a labdát. A következő percekben ugyancsak Sánta került kétszer helyzetbe, előbb a kapusba lőtt, majd a partjelző lest intett.

A folytatásban a vendégek veszélyeztették két ízben Fábián kapuját, a 10. percben szögletrúgást követően a labda a házigazda védőről a felső lécre, majd a kapu mögé pattant, majd három perccel később a KSE kapusa remekül csípett el egy veszélyes beadást.

Ezt követően a csapatok felváltva támadtak, és a levegőben lógó gól végül a vendégek kapujában landolt: a 28. percben egy baloldali beadásból Turcu védhetetlenül fejelte a hálóba.

A gól megzavarta a tatrangiakat és a KSE előtt újabb lehetőséghez jutott, ám Turcu beadását követően Sánta közeli lövését a kapus szögletre hárította. Egy perccel később szintén Turcu a szögletzászló közeléből csavart a kapuját elhagyó hálóőr fölött kapura, ám egy védő szögletre fejelte a labdát.

Az első félidő hajrájában a vendégek támadtak többet, ám nem sikerült bevenniük Fábián kapuját, a csapatok 1–0-s hazai vezetésnél vonultak pihenőre.

A második játékrész kezdetén a tatrangi formációnál volt többet a labda, ám igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Az 50. percben szabadrúgásból beívelt labdát fejelt mellé a tatrangi csatár, majd a házigazdák hagytak ki óriási lehetőséget: Turcu passza egyedül hagyta a kapussal Sántát, ám a kézdi csatár a hálóőrbe lőtt.

Ami késik nem múlik alapon a KSE támadásai újabb gólt eredményeztek, az 57. percben szögletrúgást követően ugyanaz a Turcu fejelt a kapuba.

A vendégek innentől nem számítottak, Turcu a 70., majd a 71. percben is közel állt a mesterhármashoz, ám előbb mellé, majd fölé lőtt.

A 90. percben Fábián egy 18 méterről lőtt szabadrúgást szögletre hárított, aztán a nem kevesebb, mint hét perces hosszabbításban már nem született több találat.

Az előző két fordulóban idegenben vereséget szenvedett KSE hazai bemutatkozása szépen sikerült, a játék biztató volt.

Ugyancsak szombaton a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK farmcsapata Barcarozsnyón a helyi Olimpic Cetate vendégeként játszott. A házigazdák a szünetben már 3–0-ra vezettek, és végül 4–2 arányban győzték le a háromszéki alakulatot, amelynek góljait Rareș Crantea és Fehér Szilárd szerezte.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 3. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–Tatrangi Ciucaș 2–0 (1–0).

Gólszerző: Turcu (28., 57.).
KSE: Fábián – Bînța, Agafiței, Sütő, Gajdó, Albu, Turcu, Circa, Știubea, Gergely, Sánta. Cserék: Bunduc, Demeter, Zöld, Fülöp, Kapusi, Dobos, Ketesdi, Bandi, Tankó. Vezetőedző: Călin Moldovan.