Hirdetés

Győzelemmel ajándékozná meg szurkolóit a hazai szezonzárón a Sepsi OSK

Ismét kemény összecsapás vár a Sepsi OSK-ra
Fotó: Pinti Attila

Végéhez közelít a labdarúgó Szuperliga idei kiírása, pénteken este a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK utolsó bajnokiját játssza saját közönsége előtt, a felsőházi rájátszás 9. fordulójában a Bukaresti Rapid lesz az ellenfele.

Hiányos kerettel, idegenben aratott szenzációs győzelmet legutóbb a háromszéki alakulat, egy héttel ezelőtt a Konstancai Farul otthonában nyert 4–1-re. Ezúttal sincs könnyű helyzetben Bernd Storck vezetőedző, ugyanis még mindig sok hiányzóval kell számolnia.

Hirdetés

Ezúttal nem lesz bevethető a tengerpartiak elleni mérkőzésen szenzációsan teljesítő Pavol Šafranko sem, aki egy hete mesterhármasig jutott. Az FCSB ellen két sárga után Darius Oroiant kiállította a játékvezető, az ő eltiltása ezzel lejárt, így a német szakember ismét számíthat a játékára. Nem úgy, mint Florin Ștefan szolgálataira, aki azonnali piros miatt hagyta el korábban a gyepet, így még mindig nem játszhat.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK a rájátszás során nem remekel eddig hazai pályán, az eddigi négy otthoni találkozójából egyet sem nyert meg, háromszor pontosztozkodás lett a vége és egyszer vereséget szenvedett.

Mindenképp jó előjel lehet a piros-fehérek számára, hogy a Rapid sem brillírozik az utóbbi időben, ráadásul a fővárosban is a szentgyörgyiek nyertek Debeljuh utolsó másodperces találatával.

„Ez az utolsó hazai meccsünk ebben a szezonban és szeretnénk egy győzelemmel megajándékozni a szurkolóinkat. Mi sem számítottunk ilyen arányú győzelemre az előző fordulóban, viszont ebből merítünk erőt most a Rapid ellen.

Tisztában vagyunk vele milyen szintet képviselnek, viszont mi leszünk itthon, szeretnénk megmutatni mire vagyunk képesek. Továbbra sem teljes a keretünk, viszont abból építkezünk amink van”

– mondta el a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Bernd Storck vezetőedző.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A Bukaresti Rapid a tabella utolsó helyét foglalja el, mindössze egy pontot szerzett eddig a rájátszásban, előtte áll a Sepsi OSK, amely 9 egységet gyűjtött a felsőházban. Győzelem esetén a háromszékiek bebiztosítják ötödik helyüket a rájátszásban.

A találkozó játékvezetője Flueran Viorel Nicușor lesz, a partvonalról Bîrdeş Romică és Necula Mihăiță segíti a munkáját, míg a VAR-szobában Andrei Florin foglal helyet. Az összecsapást 20.30-tól rendezik a Sepsi OSK arénában, élőben közvetítik a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 televíziós csatornák.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, rájátszás, felsőház, 9. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, rájátszás, felsőház

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
9
5
2
2
12-9
49
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
9
5
1
3
14-13
43
3
Universitatea Craiova U Craiova
9
5
1
3
15-12
41
4
Konstancai Farul Farul
9
4
2
3
18-15
36
5
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
9
3
3
3
15-14
34
6
Bukaresti Rapid Rapid
9
0
1
8
11-22
29
FCSB:
Bukaresti Rapid:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Konstancai Farul:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Drámai végjátékban kaparintotta meg a pontokat az FK Csíkszereda (videóval)

Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.

Amiért elutazott, azt hazavitte a Sepsi OSK (videóval)

Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.

Székelyhon

Érvénytelen levélszavazatok ezrei: hol hibáztak a legtöbben?

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.

`
Krónika

Külhoni származású politikus lesz a Tisza parlamenti frakcióvezetője

Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.

Krónika

Levélszavazatok: feljelentette az ügyészségen az RMDSZ-t egy Tisza-párti kolozsvári szervezet

A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

A nyilatkozatokra is maradt az érzelmekből: így látták az edzők a csíki thrillert

Feszült hangulat és vitatott jelenetek jellemezték a szombat délutáni FK Csíkszereda–Unirea Slobozia labdarúgó-mérkőzés végét. A lefújás után a hazaiak a játékosok hozzáállását dicsérték, míg a vendégek a VAR-döntéseket kérdőjelezték meg.

Drámai végjátékban kaparintotta meg a pontokat az FK Csíkszereda (videóval)

Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.

A legvégén csapott le a CFR, drámai győzelemmel tartotta életben bajnoki reményeit (videóval)

Már mindenki a döntetlent könyvelte el, amikor a hosszabbítás utolsó pillanataiban betalált a Kolozsvári CFR, és 1–0-ra legyőzte az FC Argeș együttesét a Szuperliga felsőházi rájátszásában. A kincses városi gárda a második sikerét érte el a play-offban.

A világbajnokság közben indul a Szuperliga új szezonja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága csütörtöki ülésén jóváhagyta az élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának menetrendjét.

Kulcsmeccs előtt az FK Csíkszereda, nagy szükségük van a szurkolókra

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll az FK Csíkszereda, szombaton 14.30-tól hazai pályán fogadja az Unirea Slobozia csapatát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 5. fordulójában.

A másodosztályból érkező edzőnek kell benntartania a Farult

Egyre jobban rezeg a léc a Konstancai Farulnál, amely közel került a kiesőzónához a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az együttesnél edzőváltás történt, a posztjáról lemondott Ianis Zicu helyét Flavius Stoican vette át.

Ilyés Róbert: jó, hogy nyertünk

A feszültség mindkét oldalon érezhető volt a Metaloglobus–FK Csíkszereda mérkőzésen. Ilyés a nyomásról, Bratu a játékvezetésről beszélt.

Tizenegyesből betalált, azzal meg is elégedett az FK Csíkszereda (videóval)

Az eredménnyel boldogok lehetnek a székelyföldi együttes szurkolói. Nem sok focit mutatott az FK Csíkszereda és a Bukaresti Metaloglobus a labdarúgó élvonal play-outjának mérkőzésén.

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Még egy botlást nem engedhet meg magának az FK Csíkszereda

A Petrolul vasárnapi győzelmével újra osztályozót érő helyre csúszott vissza az FK Csíkszereda, így különösen fontossá vált a Metaloglobus elleni hétfő délutáni idegenbeli mérkőzés. Ilyés Róbert vezetőedző szerint Clinceni-ben csak a győzelem elfogadható.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!