Gyimesi továbbjutás a megyei labdarúgó Román Kupában

Dobos László 2023. március 22., 20:40

Ötödik csapatként a Gyimesbükki SE együttese jutott be a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának legjobb nyolc csapata közé. A gyimesi gárda szerdán délután két góllal verte a csicsóiakat.

A gyimesbükki labdarúgópálya Fotó: Pinti Attila

Nagy küzdelmet hozott a hétközi kupameccs szerdán délután a gyimesbükki Dani Gergely Általános Iskola tőszomszédságában álló futballpályán. Bár a hazai együttes a 22. percben megszerezte a vezetést, a vendégek a 68. percben kiegyenlítettek, így az utolsó percekig izgalmas volt az összecsapás. A hazaiak a hajrában szerzett két találattal harcolták ki a továbbjutást.

Labdarúgó Román Kupa, 2023-2024-es idény, Hargita megyei szakasz, nyolcaddöntő:
Gyimesbükki SE–Csicsói Ezüstfenyő 3–1 (1–0).
Gólszerzők: Karácsony Dávid (22.), Zamă-Orbán Róbert (89.) és Antal Szilárd (90.+2), illetve Dobos Levente (68.). Játékvezetők: Kocsis Zoltán, Ciprian Iaru és Ciprian Claudiu Catarig.

Korábbi eredmények: Malomfalvi Ifjúság–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 4–6, Nagygalambfalvi SE–Székelykeresztúri Egyesülés 1–5, Lövétei Egyesülés–Agyagfalvi Lendület 3–1 (hosszabbítás után) és Székelyvarsági Hegyalja–Zetelaki Fenyő 2–1.

A további program: március 29-én, szerdán 16.30-tól Csíkszentdomokosi SE–Gyergyószentmiklósi VSK, március 31-én, pénteken 16 órától Parajdi SK–Farkaslaki SE, március 31-én, pénteken 17 órától Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Roseal.