Egy öngól vetett véget a lövétei futballcsapat menetelésének, a körzeti bajnokságban szereplő együttes a megyei kupasorozatban ősszel, illetve tavasszal négy ellenfelet ejtett ki: a Máréfalvi Medvenyelvet (4–1), a Homoródalmási Homoródot (3–1), az Agyagfalvát (1–1, büntetőkkel 3–1) és a Székelykeresztúri Egyesülést (1–0, hosszabbítás után).
A szerda esti lövétei mérkőzés egészen a 83. percig gól nélküli döntetlenre állt, akkor azonban a hazai csapat öngólt vétett. Egy szögletet követően az egyik védő felfejelte a labdát a magasba, a kapus ki akarta ütni, azonban lecsúszott a kezéről és a hosszúban kötött ki… A Golimpiákosz korábban a Oklándot (4–3), a Malomfalvát (6–4) és a Parajdot (2–0) búcsúztatta, most pedig a Lövétét.
A Gyergyószentmiklósi VSK–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz megyei kupadöntőt a tervek szerint június első felében rendezik, június 7-én vagy 10-én.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!