Törőcsik András 1955. május 1-jén született Budapesten. A klasszis 12 évesen, a BVSC-ben kezdett focizni, majd 19 évesen, 1974-ben igazolta le az Újpesti Dózsa. A csapattal háromszoros magyar bajnok és kupagyőztes is lett.
Az 1983–84-es Kupagyőztesek Európa-kupája szezonban a negyeddöntőig jutott. A válogatottban 1976 és 1984 között 45 alkalommal szerepelt. Ez alatt részt vett az 1978-as argentínai és az 1982-es spanyolországi labdarúgó-világbajnokságon.
Az 1985-86-os idényben a francia Montpellier csapatában játszott, majd visszatért Magyarországra, de a korábbi sikereit már nem tudta megismételni. 1989-ben, egy sérülés után visszavonult.
Törőcsik Andrásról, a magyar labdarúgás egyik legnagyszerűbb játékosáról évekig alig lehetett tudni valamit. A volt újpesti csillag rendkívül nehéz időszakon ment keresztül, több agyműtéten esett át, volt, hogy hetekig kómában feküdt.
Törőcsik András szombaton a Honvédkórházban hunyt el, tüdőgyulladás következtében.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!