Az európai szövetség etikai és fegyelmi bizottsága két szabálysértést állapított meg a szeptember 9-én Bukarestben megrendezett román–litván Nemzetek Ligája-mérkőzésen, amely a trikolórok 3–1-es győzelmével ért véget.
A határozat szerint a román szurkolók a sporteseménnyel össze nem egyeztethető üzenetet tartalmazó molinót feszítettek ki, amellyel a magyar kisebbséget gyalázták, valamint rasszista és kirekesztő viselkedést tanúsítottak.
Az UEFA a molinó miatt 22 500 euróra, míg az egyéb megnyilvánulásokért további 30 000 euróra büntette a Román Labdarúgó-szövetséget (FRF), ráadásul szektorbezárásra is kötelezte, így 3000 nézővel kevesebbet engedhet be a stadionba a november 15-én rendezendő, Koszovó elleni hazai találkozóra a Nemzetek Ligájában.
A román válogatott négy fordulót követően tökéletes mérleggel, négy győzelemmel vezeti a sorozat C divíziójának 2-es csoportját, és nagy esélye van arra, hogy feljusson a B ligába.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!