Kikapott a tabellán harmadik Leicester és a negyedik Chelsea is így pillanatnyilag a harmadik és a hatodik helyezettek között mindössze három pontra olvadt a különbség: a Bajnokok Ligájáért folyó versenyfutás egyre izgalmasabb.
Felbecsülhetetlen értéke lehet a West Ham három szerdán szerzett pontjának, míg a Chelsea számára valóságos tragédia ezek elvesztése. A kalapácsosok a bennmaradásért folytatnak ádáz küzdelmet, a Chelsea-nek pedig a BL-be jutásért folyó tolongásban kellene minden egyes pont.
A meccs semleges nézőnek is igazán élvezetes volt, fordulatokkal és a hajrában szerzett döntő találattal.
Soucek a 34. percben nyitotta a gólok sorát, de a VAR elvette a West Ham gólörömét.
A túloldalon pedig büntetőt ítéltek, amit Willian értékesített a 42. percben, de még a szünet előtt Soucek egy érvényes találatot is elért, azaz döntetlennel mehettek szünetre a felek. A fordulás után David Moyes együttese került előnybe, hogy aztán Willian hozza vissza a döntetlent.
A hajrában végig a Chelsea támadott, ment előre a győztes gólért, de a nyomás alól egy pillanatra kiszabaduló West Ham egy kontrából Jarmolenko góljával megnyerje a találkozót.
West Ham United–Chelsea 3–2 (1–1)
Gólszerzők: Soucek (45+2)., Antonio (51.), Jarmolenko (89.), illettve. Willian (42. és 72.).
A Leicester az Everton vendégeként lépett pályára, és a liverpooli kékek gyorsan kétgólos előnybe kerültek: a 10. percben Richardlison egy gyors akció végén érkező beadás után, a 16.-ban Sigurdsson büntetőből volt eredményes. Ebből a „rókák” faragtak a második félidő elején, de egyenlíteniük már nem sikerült.
Everton–Leicester City 2–1 (2–0)
Gólszerzők: Richarlison (10.), Sigurdsson 16., ill. Iheanacho (51.)
Kicsit sem volt egy súlycsoportban az Arsenal és a már egyre biztosabb kieső Norwich. Az „ágyúsok” Aubameyang révén szereztek vezetést a 33. percben, miután a vendégek kapusa teljesen feleslegesen akart cselezni a saját kapuja előtt.
Pár perc múlva Xhaka növelte kettőre a különbséget, a második félődőben pedig 4-re nőtt az Arsenal góljainak száma. A sereghajtó Norwich negyedik vereségét szenvedte el zsinórban.
Arsenal–Norwich City 4–0 (2–0)
Gólszerző: Aubameyang (33., és 67.), G. Xhaka (38.), Soares (81.)
Nem volt oka az örömre a Bournemouth drukkereinek sem, a Newcastle az otthonukban vert be nekik négyet, amire csak egy a mérkőzés hosszabbításában szerzett becsületgól volt a válasz. A Bournemouth az utolsó előtti helyre csúszott vissza.
Bournemouth–Newcastle United 1–4 (0–2)
Gólszerzők: Gosling (93.), ill. Gayle (5.), S. Longstaff (30.), Almirón (56.), Lazaro (77.)
Kedden játszották:
Brighton–Manchester United 0–3 (0–2)
G. Greenwood (16.), Bruno Fernandes (29. és 50.)
A mai műsor:
20.00: Sheffield United–Tottenham Hotspur
22.15: Manchester City–Liverpool.
Az élmezőny: 1. Liverpool 86 pont (már bajnok), 2. Manchester City 63, 3. Leicester 55, 4. Chelsea 54, 5. Manchester United 52, 6. Wolves 52.
Megtörtént az, amire a sorsoláskor kevesen gondoltak, Észak-Macedónia bajnoka, a Shkëndija kettős győzelemmel búcsúztatta a román aranyérmes FCSB-t a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében.
Jogtalanul kiszabott büntetésről, provokációról és erőfitogtatásról beszél Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke a klubot sújtó 30 ezer lejes bírság kapcsán, amelyet a Bukaresti Rapid elleni mérkőzésen történt incidens után róttak ki.
Menet közben vesztett el két kocsit a Nagyvárad–Konstanca vonalon közlekedő InterRegio személyvonat kedden este. A kocsik a vontatókapocs meghibásodása miatt szakadhattak le, az utasok pedig két állomás között, a mezőn rekedtek.
A kormány által a különleges nyugdíjak rendszerének átalakítására kidolgozott reform minden olyan kategóriát érint, amely ilyen juttatásokban részesül, nem csak a bírókat és ügyészeket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Marosvásárhelyen kezdte meg erdélyi látogatását Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki pénteken többek között felkereste a Teleki Tékát és megkoszorúzta a Bolyaiak és Sütő András sírját.
Tűnődés a székelyföldi, erdélyi, romániai turizmus állapotáról és buktatóiról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!