A mérkőzés előtt 24 órával a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) – a csapatok belegyezésével – módosította a szeptember 15-ére, péntekre tervezett csíkszeredai mérkőzés helyszínét és időpontját. A találkozót nem a Kós Károly utcai műgyepes pályán rendezték, hanem az Erőss Zsolt Aréna melletti pályán, és nem 17, hanem 18 órától.
A székely rangadó csak az első öt percben volt szoros, a csíkiak első és második találatára még válaszolni tudtak a vendég háromszékiek, öt perc után 2–2 volt az eredmény, a folytatásban azonban már csak hazai találatok születtek, szebbnél-szebbek.
A vendégektől kitűnt a középpályás Carina Suciu.
Női U15-ös korosztályú labdarúgó Elit Liga, 3. csoport, 1. forduló:
FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 14–2 (7–2).
Gólszerzők: Trinfuj Boglárka és Anabelle Nombot 4-4, Cseke Melánia és Kádár Noémi 3-3, illetve Carina Suciu és Miruna Boghici.
Vezették: Kopriva-Bíró Enikő, Pál Hunor és Jakab Zalán (mindhárman Székelyudvarhely).
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka, Benedek Kincső, Alexia Georgiana Zănoagă, Andrea Cristina Sandu, Anabelle Nombot, Kádár Noémi, Gáll Boglárka, Orbán Anna, Juhász Anett, Cseke Melánia. Játszott még: Páll Vanda, Lénárt Nikolett, Máthé Bernadett, Kósa Ágota, Szőcs Szabina. Stáb. Portik Helga (vezetőedző), Szőcs Renáta (másodedző), Sánta Noémi (orvosi asszisztens).
Sepsi OSK: Török Vivien – Sinka Xénia, Bálint Maja Gabriella, Iaco Orsolya, Tamási Petra, Budi Evelin, Carina Ștefania Suciu, Lukács Renáta, Pakocs Rebeka, Miruna Raluca Boghici, Kacza Anna Mária. Cserejátékosok: Sara Macovei, Kacza Adelina, Iasmina Olaru, Maria Ștefania Lupșa, Kovács Andrea, Szabó-Mánya Renáta, Bakk Léna, Stáb: Vasile Cătălin Suciu (vezetőedző), Bedőházi Géza (másodedző), Györkovács Kriszta (a csapat képviselője).
A csoport másik mérkőzését, az FC Botoșani–Estera Țifești találkozót szeptember 17-én 14 órától rendezik.
A következő forduló (október 7.) programja: FK Csíkszereda–FC Botoșani és Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Estera Țifești
A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek során két oda–visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két–két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz. A mérkőzések 2x35 percesek.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!