Gólzáporos székely rangadóval rajtolt a női labdarúgó U15-ös Elit Liga

Dobos László 2023. szeptember 15., 22:37

Hetven perc alatt 16 gól született az FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK női mérkőzésen az U15-ös korosztály számára kiírt Elit Liga nyitányán. A házigazda csíkiak nagy különbséggel győzték le a háromszékieket.

Trinfuj Boglárka, az FK Csíkszereda csapatkapitánya négy gólt szerzett Fotó: FK Csíkszereda

A mérkőzés előtt 24 órával a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) – a csapatok belegyezésével – módosította a szeptember 15-ére, péntekre tervezett csíkszeredai mérkőzés helyszínét és időpontját. A találkozót nem a Kós Károly utcai műgyepes pályán rendezték, hanem az Erőss Zsolt Aréna melletti pályán, és nem 17, hanem 18 órától.

A székely rangadó csak az első öt percben volt szoros, a csíkiak első és második találatára még válaszolni tudtak a vendég háromszékiek, öt perc után 2–2 volt az eredmény, a folytatásban azonban már csak hazai találatok születtek, szebbnél-szebbek.

Anabelle Nombot négy gólt lőtt volt csapatának Fotó: FK Csíkszereda

A vendégektől kitűnt a középpályás Carina Suciu.

Női U15-ös korosztályú labdarúgó Elit Liga, 3. csoport, 1. forduló:

FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 14–2 (7–2).
Gólszerzők: Trinfuj Boglárka és Anabelle Nombot 4-4, Cseke Melánia és Kádár Noémi 3-3, illetve Carina Suciu és Miruna Boghici.
Vezették: Kopriva-Bíró Enikő, Pál Hunor és Jakab Zalán (mindhárman Székelyudvarhely).

Fotó: FK Csíkszereda

FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Trinfuj Boglárka, Benedek Kincső, Alexia Georgiana Zănoagă, Andrea Cristina Sandu, Anabelle Nombot, Kádár Noémi, Gáll Boglárka, Orbán Anna, Juhász Anett, Cseke Melánia. Játszott még: Páll Vanda, Lénárt Nikolett, Máthé Bernadett, Kósa Ágota, Szőcs Szabina. Stáb. Portik Helga (vezetőedző), Szőcs Renáta (másodedző), Sánta Noémi (orvosi asszisztens).

Sepsi OSK: Török Vivien – Sinka Xénia, Bálint Maja Gabriella, Iaco Orsolya, Tamási Petra, Budi Evelin, Carina Ștefania Suciu, Lukács Renáta, Pakocs Rebeka, Miruna Raluca Boghici, Kacza Anna Mária. Cserejátékosok: Sara Macovei, Kacza Adelina, Iasmina Olaru, Maria Ștefania Lupșa, Kovács Andrea, Szabó-Mánya Renáta, Bakk Léna, Stáb: Vasile Cătălin Suciu (vezetőedző), Bedőházi Géza (másodedző), Györkovács Kriszta (a csapat képviselője).

A csoport másik mérkőzését, az FC Botoșani–Estera Țifești találkozót szeptember 17-én 14 órától rendezik.

A következő forduló (október 7.) programja: FK Csíkszereda–FC Botoșani és Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Estera Țifești

A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek során két oda–visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két–két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz. A mérkőzések 2x35 percesek.