A vasárnap esti derbi igazi presztízscsatát hozott. A hazai Omonia gyorsan vezetést szerzett, Nikolas Panagiotou már az 5. percben betalált. Az APOEL azonban hamar válaszolt: Corbu a 11. percben egyenlített, miután jól érkezett egy kipattanóra, és magabiztosan vette be az ellenfél kapuját.
A második félidőben a marokkói Ryan Mmaee (72.) ismét előnyhöz juttatta az Omoniát, ám a hosszabbításban, a 90+8. percben Dimitrios Diamantakos mentette döntetlenre a találkozót.
A 24 éves Corbu ezúttal is végig a pályán volt, és ez volt negyedik gólja a szezonban, tíz bajnoki mérkőzés alatt.
Tíz forduló után az Omonia Nicosia és az Aris Limassol áll az élen 23–23 ponttal, mögöttük az FC Pafos (22) és az APOEL Nicosia (21) következik a tabellán.
A 2002. május 7-én született Marius Corbu a Székelyföld Labdarúgó Akadémián nevelkedett, majd 2019-ben, mindössze 17 évesen mutatkozott be az FK Csíkszereda felnőtt csapatában, a másodosztályban.
Az Erdély egyik legkeletibb településéről, Magyarcsügésről származó Corbu egy évvel később a Puskás Akadémiához igazolt, ahol 112 NB I-es mérkőzésen 12 gólt szerzett 2024-ig, és szerepelt a Magyar Kupában, valamint az európai kupaküzdelmekben is.
Tavaly, 2024 nyarán került az APOEL Nicosiához, ahol első idényében 27 bajnokin három gólt ért el. Klubszinten már a ciprusiaknál is bemutatkozott a nemzetközi porondon. Idén tíz meccs után négy gólnál tart.
Válogatott szinten a romániai korosztályos csapatokban szerepelt, idén nyáron pedig tagja volt az U21-es romániai együttesnek a Szlovákiában rendezett Európa-bajnokságon. Az U21-es válogatottban 21 mérkőzésen lépett pályára, és 1 gólt szerzett.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!