Gólmentes aradi bajnoki, az UTA veszélytelen hazai pályán

Székely Sport 2021. február 22., 20:11 utolsó módosítás: 2021. február 22., 20:17

Bálint László György csapata immár kilenc meccse nyeretlen házigazdaként. Az aradiak a labdarúgó 1. Liga 24. fordulójának hétfői játéknapján a Botoșani-nal játszottak gól nélküli döntetlent.

A jelenlegi bajnoki idényben csak egy meccset tudtak behúzni otthon Fotó: Facebook/FC Hermannstadt

A román labdarúgók szakszervezete (AFAN) által az elmúlt szezon legjobb 2. ligás edzőjének frissen megválasztott Bálint László György koronavírus-fertőzés miatt csak otthonról követhette csapata hétfő esti bajnokiját. Az Aradi UTA az FC Botoșani-t látta vendégül, de nem sikerült közelebb kerülnie a felsőházi rájátszáshoz.

Az újonc piros-fehérek folytatták gyenge hazai sorozatukat, immár kilenc mérkőzése nyeretlenek házigazdaként, a mérlegük pedig egy győzelem, öt döntetlen és hat vereség az új Neuman Ferenc Stadionban.

A hétfői mérkőzésen a vendég moldvaiak tettek többet a győzelemért, kétszer annyi gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki, mint az UTA játékosai, de Marius Croitoru legénysége sem tudott betalálni.

A mérkőzés legpikánsabb jelenete a 30. percben történt, amikor is egy beadásba Liviu Antal kézzel nyúlt bele, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest. Ezen kívül csak a kapusteljesítmények emelhetőek ki, a két csapat támadói nem fogtak ki túl jó napot.

A Botoșani a megszerzett ponttal továbbra is ötödik a tabellán, azonos pontszámmal, mint a negyedik Sepsi OSK.

A forduló utolsó találkozóján 20.30-tól a Konstancai Viitorul a sereghajtó Poli Iași-t fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 24. forduló
Hétfői játéknap
Aradi UTA–FC Botoșani 0–0
UTA: Balauru – Peteleu, Erico Da Silva, Albu (Ilie 21.), Sliakov – Antal, Isac (Roșu 80.), Vorobjovas, Rusu – Roger Rodrigues – Hora (Voinea, a szünetben). Edző: Bálint László György.
Botoșani: Hankic – Braun, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Papa, Rodriguez, Ongenda (Florescu 88.) – al-Mavasz, Croitoru (Tîrcoveanu 9., Tîrșa, 72.), Keyta (Toutouh 88.). Edző: Marius Croitoru.
Vezette: Andrei Florin (Marosvásárhely)