Gólhelyzete sem volt, pont nélkül tér haza Bukarestből az FK Csíkszereda

Dobos László 2023. november 13., 19:57

Nem sikerült jó eredményt elérnie az FK Csíkszeredának hétfőn késő délután Bukarestben, a labdarúgó 2. Liga 13. fordulójának zárómérkőzésén. A székelyföldi gárda egygólos vereséget szenvedett a Steauától a Ghencea stadionban.

Felejthető teljesítményt nyújtott a csíkszeredai csapat. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Végig támadta az első félidőt a Steaua, a házigazdák sokkal többet birtokolták a labdát, azonban egyszer sem tudták legyőzni Gyenge Szilárdot. A csíkiak kapusa előbb a 9. percben Chipirliu lövését tolta szögletre, majd az első félórában még Dobrescu lövéseinél védett nagy bravúrral.

Az FK Csíkszeredának egyetlen veszélyesebb támadása volt az első játékrészben: a 22. percben Gál-Andrezly beadását Szabó Bálint a kapu fölé lőtte.

A második félidőben is többet birtokolta a labdát a Steaua, a katonacsapat újra jeleskedett támadásban. Egy óra játékot követően Csuncsukov fejelt Gyenge kapuja fölé, a 78. percben pedig a házigazdák megszerezték a vezetést: a bal oldalról érkező lapos beadást Bogdan Chipirliu kapásból a hálóba lőtte (1–0).

A gól után kitámadott a székelyföldi együttes, de erejéből csak két szögletre futotta, egyetlen veszélyes gólhelyzetet sem tudott kialakítani.

Ezzel a vereséggel az FK Csíkszereda lecsúszott a 14. helyre, és a következő fordulóban, két hét múlva hazai pályán játszik, a CSM Slatina együttesét fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 13. forduló:

Bukaresti Steaua–FK Csíkszereda 1–0 (0–0).

Gólszerző: Chipirliu (78.).
Bukaresti Steaua: Frânculescu – Maftei, Vîrtej, Beța, Ilie, Dobrescu (Boiciuc,70.) Roberto Sierra, Bărbulescu (Matei, 46., majd Raicu 70.), Drăghici, Chipirliu (Enceanu, 84.), Topuzov (Chunchukov, 46.). Vezetőedző: Daniel Oprița.
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Szabó Bálint, Gergely Botond (Nistor Ákos, 81.), Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Veres Szilárd, Csürös Attila, Peter Gal-Andrezly (Csiszer Balázs, 81.), Szufián Dzsebari (Babati Benjámin,70.), Balogh Szilárd ( Rónai Róbert, 70.), Makrai Gábor (Jelena Richárd, 70.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.
Játékvezetők: Valentin Naidin (Turnu Măgurele), Antal Csaba (Kisbács) és Adrian Mihaita Noroc (Botoşani). Tartalék játékvezető: Adrian Frățilă (Vadu Paşii). Megfigyelők: Adrian Petre (Buzău) és Bogdan Zanfirescu (Botoşani).