A szezon legértékesebb játékosa (MVP) a Konstancai Farul középpályása, Ioana Stancu lett, a kenyai válogatott Lilian Onyango, a tengerpartiak kapusa pedig bravúrjaival és kiegyensúlyozottságával érdemelte ki az idény legjobb hálóőre elismerést.
A védősorban Ana Maria Stanciu és Ioana Borțan (mindketten Farul) mellett a Besztercei Gloria játékosa, Cristina Botojel, valamint Geréd Erika, az FK Csíkszereda tapasztalt hátvédje szerepel.

A székelyudvarhelyi születésű labdarúgó jól teljesített klubjában és a válogatottban is, és ezt a szakma is elismerte.
A középpályán Olga Iordăchiuși és Ioana Stancu (Farul), valamint Carmen Marcu (Kolozsvári U) kaptak helyet. A támadósorban Claudia Chiper és Laura Rus (Farul), valamint Mihaela Ciolacu (Besztercei Gloria) találhatók.
Az idény edzőjének Raluca Sârghe-Simest, a konstancai együttes szakvezetőjét választották.
Geréd Erika futballját nem a gólok vagy látványos cselek jellemzik, hanem az, ahogyan a védekezésben és a középpályán összeköti a csapatrészeket, és kőkeményen beleáll minden párharcba, és ha kell, az utolsó percben is sprintel a védelembe visszazárni.

Pályán és pályán kívül is a példamutatás híve – nem véletlen, hogy a fiatalabb játékosok gyakran néznek fel rá.
Három év idegenlégióskodás után tért haza szülőföldjére, és az FK Csíkszereda női szuperligás csapatához igazolt. A védő a Székelyudvarhelyi Vasas Feminában kezdte pályafutását, majd Magyarországon folytatta. Bevallása szerint harcos, gyors és mentálisan erős játékos.
A Székely Sport megkeresésére válaszolva Geréd elmondta, hogy az idény során végzett munka megérdemelten hozta meg a végső sikert: „Úgy érzem, hogy a Román Kupát megérdemelte a csapat a sok befektetett munka miatt. Bennem még mindig több van, amit nem minden meccsen sikerült megmutatnom, úgyhogy bár jól esik az elismerés, még mindig sokat kell fejlődnöm, hogy ott tartsak, ahol szeretnék.
A pihenés, feltöltődés egy része már megvolt: a barátokkal, akikkel a kupagyőzelmet is együtt ünnepeltük, Szicíliában kapcsolódtunk ki” – fejtette ki a labdarúgó.
Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.
Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.
A telefonos csalók a nyomásgyakorlásra építenek. Ha higgadtak maradunk, és ismerjük a hasonló eseteket, könnyebb felismerni a veszélyt. Ezért fontos megosztani történeteket, például amikor a Revolut nevében csalták ki az áldozat pénzét.
Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.
Hatvanéves korában elhunyt Peter Greene, a 90-es évek emblematikus karakterszínésze, akit olyan filmekből ismerhet a közönség, mint a Ponyvaregény, a Közönséges bűnözők vagy A maszk.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!