A bajnokság 9-es csoportjában a play-off 7. játéknapján, szerdán késő délután Medgyesen lépett pályára a Maros megyei csapat, amelynek egy döntetlenre volt szüksége ahhoz, hogy megőrizze a második helyet.
Nagyon jó előjelekkel készült az összecsapásra a Nyárádtő, amely ugyan az elmúlt két fordulóban csak egy pontot szerzett, de az előző három egymás elleni meccsen mind legyőzte a medgyesieket.
Ezúttal sem alakult másképp a mérkőzésük, Florentin Petre együttese az első félidőben Fülöp István góljának köszönhetően újra megszerezte a győzelmet, ami azt jelenti, hogy két fordulóval a rájátszás vége előtt matematikailag is bejutott az osztályozó elődöntőjébe.
A Nyárádtői Unirea egymás után a második szezonban küzdhet meg a feljutásért, miután tavaly az osztályozó döntőjéig menetelt, ahol alulmaradt a Vajdahunyadi Corvinullal szemben.
2024. 05. 08. 18:00 | Medgyesi SK Medgyes | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 0-1 |
2024. 05. 08. 18:00 | Besztercei Gloria Beszterce | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 6-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besztercei Gloria Beszterce | 7 | 4 | 2 | 1 | 13-4 | 54 |
2 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 7 | 5 | 1 | 1 | 11-5 | 49 |
3 | Medgyesi SK Medgyes | 7 | 1 | 1 | 5 | 5-10 | 38 |
4 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 7 | 2 | 0 | 5 | 7-17 | 37 |
Habár a Sepsi OSK játéka nem volt meggyőző, szombaton délután a legfontosabbat, a három pontot megszerezte a Szatmárnémeti VSK-val szemben a labdarúgó 2. Liga 5. fordulójában.
Ahogy várható volt, hivatalosan is bejelentették Torvund Alexander távozását az FK Csíkszeredánál, a korosztályos magyar válogatott a Szatmárnémeti Olimpia VSK játékosa lett, szombaton már be is mutatkozott új csapatában.
Hosszú ideig próbálták megmenteni annak a férfinek az életét, aki szombat este az István, a király koncert helyszínére menet rosszul lett, és végül elhunyt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) teljes mértékben támogatja a szükséges reformokat, valamint a kiváltságok és a szinekúrák megszüntetését.
Szeptember elejétől ideiglenesen leáll az ArcelorMittal vajdahunyadi acélmű: a gyár 500 dolgozója közül mindenki kényszerszabadságra kerül, fizetésük 75 százalékát kapják meg.
Érdekes dolog elnézni, amint egy korábban még szájhabzó-vérnackó román politikus-megmondó lénytárs váratlanul keblére öleli a Székelyföldet. Tényleg közeleg a nagy mioritikus Utópia?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!