Hirdetés

Fordulónként legalább egy gólt lőttek az U21-es játékosok az élvonalban

A Sepsi OSK-nál kölcsönben játszó Omar El Sawy kétszer volt eredményes az őszi szezonban
Fotó: Pinti Attila

Az ifjúsági, U21-es szabály 2016-os bevezetése óta először fordult elő, hogy legalább egy fiatal játékos gólt szerzett minden fordulóban a téli szünetig a hazai labdarúgó élvonalban.

Az U21-es szabály jelenlegi formájában előírja, hogy a 2002. január 1-je után született legalább egy játékosnak a mérkőzések elejétől a végéig folyamatosan a pályán kell lennie. A Szuperliga alapszakaszának eddigi 21 fordulóját követően a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) összegyűjtötte az U21-es labdarúgók legérdekesebb statisztikáit.

Hirdetés

A kimutatás szerint eddig összesen 96 ifjúsági játékos lépett pályára, többen, mint a 2023–2024-es szezon alapszakaszában (90). A mostani idényben 25 U21-es labdarúgó mutatkozott be, nyolcan közülük először találtak be a Szuperligában.

A fiatalok 71 gólt lőttek, ami a szezonban szerzett találatok 17,88 százalékát jelenti.

Összehasonlításképpen, az előző három idény első 21 fordulója alatt az U21-esek 39 (2021–2022-es bajnokság), 45 (2022–2023), illetve 39 (2023–2024) gólig jutottak.

Az újonc Unirea Slobozia rendelkezik a legtöbb fiatal góllövővel, négy különböző játékosa is betalált, míg a Galaci Oțelul az egyetlen, amelynél egyik U21-gyes sem volt eredményes.

Nagyon sok fiatal játékos kap lehetőséget a Szuperligában •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Nagyon sok fiatal játékos kap lehetőséget a Szuperligában
Fotó: Pinti Attila

A Bukaresti Dinamo labdarúgója, Cătălin Cîrjan az egyedüli, aki mind a 21 fordulóban kezdő volt, mellette még a Kolozsvári U-nál játszó Vladislav Blănuță szerepelt mindegyik találkozón.

A legtöbb gólt Vladislav Blănuță és a Kolozsvári CFR támadója, Louis Munteanu szerezte, mindketten kilenc alkalommal találtak be.

Őket Ștefan Baiaram (Universitatea Craiova) követi hét góllal, míg Cătălin Cîrjan, Ianis Stoica (Hermannstadt) és Mihnea Rădulescu (Petrolul) négy találatot jegyeztek.

A Konstancai Farul vetette be a legtöbb fiatal játékost, szám szerint tizenkettőt, mögötte a Dinamo kilenc, a Petrolul nyolc, a Rapid hét, a Kolozsvári U, az Aradi UTA, a Hermannstadt, az Oțelul és a Gloria Buzău egyaránt hat U21-es labdarúgót küldött pályára.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál öt 21 év alatti játékos kapott lehetőséget a bajnoki mérkőzéseken, Bogdan Oteliță, Darius Oroian, Omar El Sawy, Davide Popșa és Batzula Hunor. Közülük a háromszéki klubnál kölcsönben játszó Omar El Sawy kétszer volt eredményes az őszi szezonban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólörömből piros lap, a végén ezért bűnhődött a Sepsi OSK (videóval)

Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.

A cserecsatár gólja döntött, bennmaradó helyen az FK Csíkszereda (videóval)

Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.

Székelyhon

A villanyszámla-támogatásban részesülőknek szóló új információkat tettek közzé

A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.

`
Krónika

Másodszor mondja ki Parászka Borókáról a MÚRE, hogy etikai vétséget követett el

Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.

Krónika

Orbán: minden Ukrajna számára fontos, Magyarországon áthaladó dolgot megállítunk, amíg nem indítják újra az olajszállítást

Állami banditizmusnak nevezte a magyar miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, hogy Ukrajna elzárta a Barátság kőolajvezetéket.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Döntetlen a rangadón, megőrizte előnyét az alapszakaszgyőztes az élvonalban (videóval)

Osztozkodott a pontokon a Bukaresti Rapid és az Universitatea Craiova a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában.

Máris megismerte menetrendjét a Szuperliga alsóházában az FK Csíkszereda

Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.

Edzőt keres az FCSB a rájátszásra, Charalambous bejelentette lemondását

Az FCSB vereséget szenvedett a Kolozsvári U-tól a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában. A hazaiak ciprusi trénere a mérkőzés után közölte: lemond posztjáról, és vele együtt távozik a másodedző, Mihai Pintilii is.

Ilyés Róbert: egységesek voltunk, együtt küzdöttünk minden labdáért

Saját közönsége előtt győzte le a Konstancai Farult az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában. A mérkőzést követően a vezetőedzők és a kulcsjátékosok is értékelték a látottakat.

A cserecsatár gólja döntött, bennmaradó helyen az FK Csíkszereda (videóval)

Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.

Mellőzik a labdaszedőket a Szuperliga rájátszásában

Változtatást vezetnek be a labdarúgó élvonal rájátszásainak mérkőzésein. A pálya szélén nem lesz szükség a labdaszedőkre, helyettük az úgynevezett multi-ball rendszert alkalmazzák. Gyorsabbá és folyamatosabbá teheti a játékot.

Egyik legjobbját nélkülözi az FK Csíkszereda a tengerpartiak ellen

Hazai pályán zárja a labdarúgó Szuperliga alapszakaszát az FK Csíkszereda, pénteken este a Konstancai Farult fogadja. A piros-feketék vezetőedzője, Ilyés Róbert úgy véli, kizárólag fegyelmezett védekezéssel állhatnak helyt a tengerpartiak ellen.

Két alsóházi csapat is megvált edzőjétől a Szuperligában

Az alapszakasz végéhez közeledve elkezdődött az edzőkeringő a labdarúgó élvonalban, az eredményhiányra hivatkozva a Metaloglobusnál és az FC Botoșani-nál is véget vetettek az edző megbízatásának.

Belépőt ért a forduló csapatába Pászka Lóránd büntetője

Közzétette a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a Szuperliga 29. fordulójának álomcsapatát: a legjobbak közé bekerült az FK Csíkszereda védője, Pászka Lóránd is, aki értékesített büntetőjével pontot mentett a Petrolul Ploiești ellen.

Megúszta a pontlevonást a Kolozsvári CFR

Egy régóta húzódó tartozás rendezése miatt a Kolozsvári CFR -től pontokat vonhattak le, így veszélybe került volna a helye a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában. Nem fizették ki, de találtak rá megoldást.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!