Csákváron, a Tersztyánszky Ödön Sportközpontban zajlott a Magyarországon edzőtáborozó csíki női futballcsapat szombat délutáni mérkőzése, az ellenfél pedig a magyar élvonalbeli női bajnokságban jelenleg 6. helyen álló DVTK volt.
A miskolci székhelyű Diósgyőri VTK (Diósgyőri Vasgyári Testgyakorló Kör) vezetőedzője Bém Gábor, az FK Csíkszeredának pedig ugyancsak magyarországi a vezetőedzője, Kollár Péter.
Szoros volt az eredmény az első félidőben, amikor Nyéki Anna révén a vendégek már a 13. percben megszerezték a vezetést (0–1), de a hazaiak hamar fordítottak, a 23. percben már 2–1-re náluk volt az előny. A székelyföldiek azonban a szünetig kétszer is betaláltak, így újra ők vezettek, Feketevízi Tímea és újra Nyéki Anna volt eredményes (2–3).
A második félidő közepén Annabelle Nombot újra is gólt szerzett (2–4), de erre a házigazdák csak a végén, a 90. percben tudtak válaszolni (3–4).
Diósgyőri VTK–FK Csíkszereda 3–4 (2–3).
Gólszerzők: Anasztasszija Myhal (20.), Sain Anna (23.) és Madarász Madarász Laura (90.), illetve Nyéki Anna (13. és 36.), Feketevízi Tímea (32.) és Nombot Annabelle (59.).
Játékvezetők: Alafi Beatrix, Trapp Enikő és Rácz Dominik.
Diósgyőri VTK: Ádám Anna – Szolomájer Leila, Havasi Bernadett, Boros Kinga, Mikó Erika, Sain Anna, Madarász Laura, Molnár Laura, Krisztin Sára, Papp Sára, Anasztasszija Myhal. Cserék: Kádas Dóra, Nagy Pana, Rachel Brenna Connell, Magyar Hanna, Böröczky Laura, Vadász Viktória, Ele Avery. Vezetőedző: Bém Gábor.
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Ariana Robles, Szabó Szófia, Haraszti Fanni, Magyarics Zoé, Antal Anita, Nyéki Anna, Herczeg Andrea, Ana Maria Vlădulescu, Mitri Rita, Feketevízi Tímea. Cserék: Balog Boglárka (kapus), Balázs Eszter, Balázs Csilla, Orbán Aranka, Fülöp Boglárka, Szőke Eszter, Erőss Teodóra, Tóbik Melánia, Geréd Erika, Nombot Annabelle. Vezetőedző: Kollár Péter.
Ezt megelőzően az FK Csíkszereda az MTK Budapestet 1–0-ra győzte le Balázs Csilla góljával, majd 1–1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémia együttesével, a székelyföldiek találatát Fülöp Boglárka szerezte.
A román bajnokság alapszakasza véget ért, az első négy helyezett a felsőházi, míg az utolsó négy csapat az alsóházi rájátszásban folytatja a küzdelmeket. A rájátszás mindkét csoportban 12 fordulós lesz, vagyis minden együttes kétszer oda-visszavágót játszik a bajnoki cím megszerzése, valamint a kiesés elkerülése érdekében. A bajnokság második fele február 15-16-án rajtol.
A rájátszás első fordulójának programja
Felsőház: FK Csíkszereda–Kolozsvári U és Konstancai Farul–Besztercei Gloria.
Alsóház: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Gyulafehérvári Unirea és Szamosújvári Atletic Olimpia–Nagyszebeni FC Hermannstadt.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!