Az angol klub honlapján megjelent rövid közlemény szerint a húszéves játékos átesett az orvosi vizsgálatokon és aláírta szerződését.
A rangos Golden Boy díj jelöltjei között is szereplő Pécsi a legutóbbi idényben harminc alkalommal lépett pályára a felcsúti csapatban, amellyel a tavalyi bronzérem után idén az NB I második helyén végzett.
„A kapus játékjogát klubrekordnak számító összegért értékesítettük a Liverpoolnak” – áll a Puskás Akadémia honlapján a pontos összeg megjelölése nélkül.
Sajtóhírek szerint 1,5 millió fontot fizettek a játékjogáért.
Pécsi Győrben kezdett futballozni, 2017-ben került a felcsúti akadémiára, ahol minden korosztályos csapatot végigjárt, majd szerepelt az NB III-as együttesben, valamint kooperációs szerződéssel Csákváron is a másodosztályban, mielőtt tavaly februárban bemutatkozott a felnőtt élvonalban. Azóta összesen 46 NB I-es találkozón lépett pályára a Puskás színeiben, ezeken 58 gólt kapott, 15 találkozón viszont nem tudtak a kapujába találni az ellenfelek.
„Nagyon nehéz néhány mondatban megköszönni mindazt, amit a Puskás Akadémiától kaptam, de most, hogy eljött a búcsú ideje, mégis megpróbálom” – nyilatkozta Pécsi Ármin. Hozzátette: nagyon hálás mindenkinek, aki foglalkozott vele az akadémiai évei alatt, köszönettel tartozik az összes kapusedzőjének és korábbi edzőjének.
„Kizárólag szép emlékeket viszek magammal Liverpoolba az utánpótlásban, illetve a felnőtt csapatnál töltött évekből. Ebben a klubban nőttem fel, itt lettem élvonalbeli labdarúgó és profi futballista, de most olyan lehetőség adódott az életemben, amit muszáj volt megragadnom, így a váltás mellett döntöttem” – magyarázta.
Ötéves szerződést írt alá Pécsi Ármin a Liverpoollal, és a következő idényben biztosan az angol bajnoki címvédő labdarúgócsapatnál fejlődhet tovább – mondta Esterházy Mátyás, a játékost képviselő EM Sports Consulting tulajdonosa. Az előzményeket érintve úgy fogalmazott, régóta kapcsolatban állnak a Liverpoollal Pécsi kapcsán is, de konkrétan körülbelül egy hónapja kezdtek el beszélgetni és az elmúlt egy-két hétben vált igazán élessé a helyzet.
Szerinte a húszéves Pécsi a tehetségével és a benne levő potenciállal hívta fel magára a figyelmet.
„Mi régóta azt gondoljuk, hogy Ármin a korosztályában, a körülötte lévő korosztályokban a világ egyik legértékesebb kapusa és az egyik olyan profilú játékos, akiben talán az egyik legnagyobb potenciál van. Valószínűleg ezt szúrta ki a Liverpool is” – véli Esterházy.
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság klubjainak majdnem fele tartozik a jelenlegi vagy korábbi játékosainak. Az anyagi gondok mentális terhet rónak a futballistákra, ezzel is magyarázható egyes csapatok gyenge teljesítménye.
61 év, 6 hónap és 4 naposan lépett pályára egy hivatalos focimeccsen, a Román Kupa idei kiírásában. Ezzel bekerült a Rekordok Könyvébe. Dicsőség vagy csak amolyan kocsmaasztal melletti hencegésre való sztori ez?
Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.
Október 31-én lezárul az Intesa Sanpaolo Bank Románia és a First Bank fúziója – közölte az olasz pénzintézet.
Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!