„Rossz minőségű pályán játszottunk a tavaly is második vonalban szerepelt, több tapasztalt játékossal rendelkező házigazdák ellen. Egy kicsit nehezen indult be a gólgyártás, de az első találat után felszabadultak a játékosok,
Györgyicze Réka pedig mesterhármassal, egymást követően hátrom góllal járult hozzá a sikerhez.
Mi csapatként voltunk jobbak” – nyilatkozta Albu László.
Szerdán délelőtt a CS Fălticeni otthonában vendégszerepelt a Székelyudvarhelyi Vasas Femina fiókcsapata a női labdarúgó másodosztály második játéknapjának mérkőzésén. A Székely János által irányított csapatról valóban elmondható, hogy utánpótláskorosztály, hiszen a keret zöme a klub U15-ös együttese.
A találkozó nem kezdődött túl jól, már a második percben gólt kaptak a fiatal csajok,
de lassan kiegyensúlyozottá tették a párharcot. A szünet előtt egy szögletből kettőre növelte előnyét a házigazda. A második játékrészben a Vasas Femina II irányított, két nagy helyzetet dolgoztak ki, ezek kimaradtak.
A következő fordulót vasárnap rendezik, délelőtt 11 órakor az udvarhelyi farmcsapat Târgoviște együttesét fogadja, 14 órától pedig az FK Csíkszereda a Kolozsvári Olimpic Star lányait látja vendégül.
Női labdarúgó 2. Liga, 2. forduló:
2-es csoport:
Szörényvári ACS Atletic Drobeta–FK Csíkszereda 0–6 (0–3)
Gólszerzők: Györgyicze Réka 3, Boér Bíborka, Antal Anita és Bizsi Mária.
A Kolozsvári Olimpic Star–Kolozsvári U Olimpia II. találkozót november 28-ára halasztották, a Marosvásárhelyi Ladies csapata pedig szabadnapos volt.
1-es csoport:
CS Fălticeni–Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. 2–0 (2–0)
Jászvásári Navobi–CSȘ Târgoviște 10–1; a Románvásári Sárga Rókácskák szabadnapos volt.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!