Fellépett a dobogóra a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 26., 22:56 utolsó módosítás: 2023. augusztus 26., 23:00

Simán nyerte meg a hazai bajnokiját a kolozsvári labdarúgócsapat, és egymás után a második sikerével feljött a Szuperliga harmadik helyére.

A görög Tahcídisz büntetőgóljával bebiztosították a győzelmet. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A hét elején a városi derbin fordulatos küzdelemben aratott 4–3-as diadalt követően a bajnokság 7. fordulójának szombati találkozóján Andrea Mandorlini vezetőedző együttese az FC Botoșani-t látta vendégül.

A házigazdák az első játékrész közepéhez közeledve szerezték meg a vezetést Philip Otele góljával, majd negyedórával később a nigériai támadó újra betalált. A két gólja között viszont a moldvaiak is veszélyeztettek, nagy egyenlítési lehetőséget szalasztottak el.

A szünetben 2–0-ra vezetett a CFR, majd egy óra játék után bebiztosította a győzelmét, a görög Tahcídisz értékesített egy kezezés miatt a videóbíró segítségével befújt büntetőt. Néhány perccel később a Botoșani szépített, de többre már nem volt képes, kevéssel ezután ugyanis emberhátrányba került.

Győzelmének köszönhetően a kolozsvári gárda felzárkózott a tabellán, 13 ponttal fellépett a dobogó harmadik helyére.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló:

Kolozsvári CFR–FC Botoșani 3–1 (2–0).

Gólszerzők: Otele (21., 36.), Tahcídisz (62., büntetőből), illetve Florescu (65.).
Kolozsvári CFR: Sava – Mogoș (Morgan, 87.), Kresic, Ajeti, Camora – Avounou (Krasniqi, 77.), Tahcídisz, Muhar – Deac (Cvek, 63.), Bîrligea (Manea, 77.), Otele (Betancor, 63.). Vezetőedző: Andrea Mandorlini.