Felkészülési mérkőzést játszott a csíki női futballcsapat

Dobos László 2024. február 03., 18:18 utolsó módosítás: 2024. február 03., 18:23

Lejátszotta második idei felkészülési mérkőzését az FK Csíkszeredai női labdarúgó együttese. A román Szuperliga alapszakaszának márciusi folytatására készülő csíki lányok a Konstancai Farul ellen léptek pályára Tatrangon.

A Farul ellen játszott felkészülési meccset az FK Csíkszeredai női csapata Fotó: FK Csíkszereda

Brassó megyében, a tatrangi műfüves pályán találkozott felkészülési mérkőzésen szombaton délután az FK Csíkszereda és a Konstancai Farul.

„Voltak jó periódusaink, amiből sikerült egy jó letámadás után vezetést szereznünk, de rengeteg hiba jellemezte játékunkat. Sokat edzettünk az elmúlt két hétben, így még a fáradtság is közre játszik. Az első félidő végén és a második félidő elején megfordította az eredményt a Farul. A 60. perctől mindkét csapat többet cserélt, amiből nekünk sikerült jól kijönnünk, és három gólt szerezve győzelmet arattunk. Nyomjuk tovább a felkészülést, az edzéseket, biztos vagyok benne hétről-hétre jobbak leszünk, egyénileg és csapatként is" – nyilatkozta Kollár Péter vezetőedző az FK Csíkszereda honlapjának.

Fotó: FK Csíkszereda

A csíkiak a folytatásban hazai környezetben készülnek, február 18. és 25. között pedig Magyarországon fognak edzőtáborozni. A csapat főhadiszállása Csákváron lesz, az edzések nagy része pedig Felcsúton, a Puskás Akadémia edzőközpontjában zajlik majd. A tervezett felkészülési mérkőzések a Szekszárd, a Komárom és a Puskás Akadémia FC ellen lennének.

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda–Konstancai Farul 4–2 (1–1),
gólszerzők Herczeg Andrea (20.), Haraszti Fanni (70., büntetőből), Tóbik Melánia (75.) és Nyéki Anna (88.), illetve Laura Rus (45. és 49.)

FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Péter Kinga, Bartalis Barbara, Haraszti Fanni, Albu Erika, Antal Anita, Herczeg Andrea, Orbán Aranka, Fülöp Boglárka, Magyarics Zoé, Szőke Eszter. A második félidőben játszott még: Balog Boglárka (kapus), Abos Bianka, Péter Alexandra, Nyéki Anna, Györgyicze Réka, Tóbik Melánia, Mitri Rita.

Ez volt idén a csíkiak második felkészülési mérkőzése. Egy héttel korábban, Marosvásárhelyen: FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia 3–4 (2–3).

A csíkiakra egyetlen mérkőzés vár az alapszakaszban a tavaszi szezonban, március 3-án a Besztercei Gloria otthonában.
Az alapszakasz utolsó fordulójának (március 3.) programja: CSM Alexandria–Marosvásárhelyi Ladies SE, Besztercei Gloria–FK Csíkszereda, Temesvári Poli–Kolozsvári U és Konstancai Farul–Banat Girls.

Az alapszakasz végén az első négy jut a felsőházi rájátszásba, az utolsó négy helyezett pedig az alsóházban folytatja. Mind a felsőházban, mint pedig az alsóházban egy-egy oda–vissza kört játszanak az együttesek.

Az FK Csíkszereda a női labdarúgó Román Kupa csoportkörében (a legjobb 12 között) is érdekelt. A csíkiak az A jelű csoportba kaptak besorolást, ahol a Kolozsvári U, a Temesvári Poli és a Banat Girls lesznek az ellenfelek.