Felkészülési meccset játszott és középpályást igazolt a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2021. június 30., 12:29 utolsó módosítás: 2021. június 30., 13:05

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az ausztriai edzőtáborban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely egy új játékos leigazolását is bejelentette.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A háromszéki labdarúgócsapat kedden este az osztrák harmadosztályban szereplő SK Bischofshofen együttesével találkozott. A Sepsi OSK több nagy helyzetet alakított ki, de sokáig nem tudott betalálni. A gól nélküli első félidő után Cătălin Golofca 90. percben szerzett találatával 1–0-ra nyert.

„Tudtuk, hogy egy olyan csapattal játszunk, amely nem okozhat gondot.

Az eredmény nem igazán érdekelt, számunkra a lényeg az volt, hogy a játékosok visszarázódjanak a formájukba.

A két félidőben megpróbáltunk minden játékosnak, a fiatalabbaknak és a tapasztaltaknak is lehetőséget adni” – mondta Leo Grozavu vezetőedző a mérkőzés után.

A Sepsi OSK felállása:
Az első félidőben: Began – Csiszér, Sousa, Tincu, Ștefănescu – Gonzalez, Vașvari, Askovski, Aganovic, Tamás – Dumiter
A második félidőben: Niczuly – Dimitrov, Păun, B. Mitrea, Ispas – Fofana, V. Mitrea, Bărbuț, Achahbar, Golofca – Csuncsukov

Az edzőmérkőzés napján a sepsiszentgyörgyi klub egy új játékos leigazolását is bejelentette,

megegyezett a szerb Petar Bojic támadó középpályással.

A 29 éves labdarúgó legutóbb az FK Vojvodina játékosa volt, de korábban a szintén szerb Mladost Lucani, az FK Cukaricki és az FK Napredak együtteseiben is játszott. Kétszeres szerb kupagyőztesnek vallhatja magát, a Vojvodinával és a Cukarickivel is elhódította a trófeát.

Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója közölte, még tárgyalásban vannak két játékossal és bízik benne, hogy hamarosan csatlakoznak az edzőtáborhoz.

Megjegyezte, fontos, hogy rövid időn belül beilleszkedjenek a csapatba, ugyanis hamarosan kezdődik a bajnokság és az európai kupasorozatban is játszaniuk kell.