Félénk volt, újra üres kézzel tér haza a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. október 09., 23:14 utolsó módosítás: 2023. október 09., 23:37

Továbbra sem szakad meg a Sepsi OSK vereségi sorozata, amely immár sorozatban az ötödik mérkőzését bukta el a labdarúgó Szuperligában. A Kolozsvári U elleni kiszálláson túlságosan a védekezésre összpontosítottak, végül pedig pont nélkül maradtak.

Sehogy sem akar véget érni a vereségi sorozat. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A bajnokság 12. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a kivárásos taktikát alkalmazták és ellentámadásokra rendezkedtek be a sepsiszentgyörgyiek. Ennek ellenére először ők kerültek helyzetbe, a 9. percben Varga ígéretes helyről végzett el szabadrúgást, de a sorfalba lőtt.

A kolozsváriak hiába irányítottak, a vendégek védelme kiválóan zárt, így sokáig veszélytelenek voltak a kapura.

Az első félidő közepén Ninaj segíthetett volna nekik, aki egy hazai szabadrúgás után majdnem öngólt vétett, de Niczuly résen volt.

Aztán a 34. percben csak eljutott egy nagy helyzetig a Kolozsvári U, Silaghi lapos lövése a kapufát súrolva hagyta el a pályát. Erre viszont hamar érkezett a válasz, Safranko kapott remek labdát a leshatáron, de elrontotta befejezést.

A szünet előtti utolsó lehetősége a házigazdáknak volt, újra Silaghi volt a befejező, de a középre tartó fejese nem okozott gondot a háromszékiek kapusának.

A pihenő után sem változott a játék képe, az U játékosai tovább próbálkoztak támadásban, de sokáig tehetetlenek voltak, majd a 66. percben Popa az oldalhálóba lőtt. Kevéssel ezután gyors támadást vitt végig a Sepsi, Ștefănescu lövése azonban erőtlen volt.

A kolozsváriak folyamatos nyomás alatt tartották a sepsiszentgyörgyi védelmet,

negyedórával a vége előtt mégis a vendégek voltak közelebb a gólhoz, Ștefănescu beadását Debeljuh a kapufára fejelte.

Hamarosan a túloldalon Ioan Filip távoli próbálkozását Niczuly védte, majd

a 81. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, amikor Oteliță lekésve lépett oda Nistornak, a sértett pedig magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

A hosszabbítás utolsó percében szöglet után megvolt az egyenlítési lehetősége az OSK-nak, ám Debeljuh fejesét védte az U kapusa.

A Sepsi OSK sorozatban az ötödik mérkőzését veszítette el a bajnokságban, így jelenleg mindössze egy pont választja el a kiesőzónától. A legjobbkor jön a bajnoki szünet a csapat számára, talán ez idő alatt sikerül rendezni a sorokat.