Félbeszakadt a balánbányai mérkőzés, a keresztúriak levonultak a pályáról

Dobos László 2024. október 21., 15:56 utolsó módosítás: 2024. október 21., 15:57

Csupán 74 percet tartott a vasárnap délutáni Balánbánya–Székelykeresztúr mérkőzés a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A házigazdák 5–2-re vezettek, amikor a vendégek kifogásolva egy játékvezetői ítéletet leszálltak a pályáról.

Félbeszakadt a balánbányai mérkőzés, a keresztúriak levonultak a  pályáról
A Golimpiákosz–Roseal székelyudvarhelyi rangadón nyolc gól született Fotó: Csató Andrea

A jegyzőkönyv szerint a Balánbányai Bányász–Székelykeresztúri Egyesülés találkozó 71. percében a házigazdák megszerezték az ötödik gólt, 5–2-re vezettek, de ennél a találatnál a vendégek lest reklamáltak és ezt a partjelzőtől kérték számon. Az esetet követően Urâta Alexandru játékvezető két sárga lapot osztott ki a vendégeknek. Kovács Ákos megkapta a második sárgát is, amelyből piros lap lett. Ezt követően a keresztúriak leszálltak a pályáról, és nem voltak hajlandóak folytatni a mérkőzést.

Agyagfalván példás rendezés mellett, színvonalas mérkőzést játszott a házigazda és a listavezető Csíkszentsimon, a találkozó kétgólos agyagfalvi sikerrel zárult. Egyébként a forduló minden összecsapásán hazai győzelmet jegyeztek. Meglepő a Roseal 6–2-es veresége, Zetelakán pedig szünetben még 1–1 volt az eredmény, a második játékrészben azonban kihasználta helyzeteit a hazai alakulat.

•  Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 8. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelyudvarhelyi Roseal SK 6–2 (2–0).
Gólszerzők: Gergely Tamás (19.), Jankó Levente (28., 49. és 61.), Bíró Botond (77.) és Vinczellér Árpád (86.), illetve Józsa Sándor (60.) és Csíki Attila (80.). Tudósított: Papp Levente.

Szentegyházi Vasas SK–Gyergyószárhegyi Bástya 3–0 (0–0).
Gólszerzők: Ambrus Tamás (50.), Tankó Előd (79.) és Molnár Zoltán (80.). Tudósított: Vajda Antal.

Balánbányai Bányász–Székelykeresztúri Egyesülés 5–2 (4–0).
Gólszerzők: Bíró Attila (5. és 32.), Daniel Vițelariu (23.), Mirel Drian (40.) és Kruzselák Attila (71.), illetve Kovács Ákos (59. és 63.). Tudósított: Tamás Attila.

Agyagfalvi Lendület SK–Csíkszentsimoni KFC 3–1 (2–0).
Gólszerzők: Gólszerzők: Rácz Barna (8.), Banka Levente (43.) és Hegyi Attila (62.), illetve Becze Hunor (83.). Tudósított: Somolyák István.

Zetelaki Fenyő–Csicsói Ezüstfenyő 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Csíki Balázs (16.), Fodor Attila (64.) és Simon Arnold (89.), illetve Sebestyén Csaba (15., öngól). Tudósított: László Zsolt.

A Maroshévízi ProMureșul SK csapata szabadnapos volt.