Nagyon nehéz mérkőzés várt a szentgyörgyiekre a labdarúgó Szuperliga 12. fordulójában, ugyanis Nagyszebenben, az eddig veretlen Hermannstadt FC otthonában léptek pályára. Félidőben hiába volt hátrányban a háromszéki csapat, a hajrában kétszer is betalált és ezzel megszerezte a három pontot.
A forduló legjobbjai közt kapott helyet Denis Ciobotariu, aki az első gólját szerezte a háromszékiek színeiben, ráadásul ezzel egyenlítettek a piros-fehérek a Hermannstadt ellen, kulcsfontosságú volt a győzelem szempontjából. A 24 éves védő Bergodi rendszerében alapemberré vált.
Az összecsapás legjobbja Pavol Safranko lett, aki két perccel a beállása után, a 87. minutumban megszerezte a Sepsi OSK győztes találatát.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!