Hirdetés

Megtörte a nagyszebeniek veretlenségét a Sepsi OSK

Az utóbbi három meccsét megnyerte a sepsiszentgyörgyi együttes
Fotó: Pinti Attila

2022. október 02., 15:12

Pedig a Hermannstadt FC a szünetben még vezetett a háromszékiekkel szemben a Szuperliga vasárnapi meccsén. Két rögzített játékhelyzetből fordítottak, így ott maradtak a tabella élbolyában.

2022. október 02., 15:12

Vasárnap kora délután az újonc, a Nagyszebeni Hermannstadt FC volt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ellenfele a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 12. fordulójában. A hazai mérkőzéseit Medgyesen rendező gárda az egyetlen veretlen csapat volt az élvonalban: hat győzelem mellett négy döntetlent jegyzett. A piros-fehérek a pontvadászat kis szünete előtt az idény legnagyobb arányú, 7–0-ás diadalát aratták.

Hirdetés

Korántsem esett egymásnak a két fél, a mérkőzés első felében felejthető produkciót mutattak. Az első valamirevaló helyzet, amire felkaphattuk a fejünket a 25. percben volt. Ekkor sem találták el a kaput a labdával, csupán a nagyszebeniek kétszeri beívelése pattogott az ötösön, miután a háromszéki védelem felszabadított.

A félidő második felében a házigazdák vették át a kezdeményezést, a 37. percben Paraschiv villant meg, megiramodott, betört a tizenhatosra, átette a jobb lábáról a balra, kilőtte a bal felsőt (1–0).

A szépségdíjas gólt követően sem vett vissza a Hermannstadt, Niczulynak kétszer is tisztáznia kellett. A Sepsi OSK nem sok focit játszott az első felvonásban.

Hármas cserével próbálta felrázni tanítványait Cristiano Bergodi. Aztán az 56. percben Varga Roland is pályára lépett – először Sepsi OSK-mezben. A játék képe csak annyival változott, hogy megjelentek a sárga lapos figyelmeztetések. Az 58. percben Aganovic lábán volt az egyenlítés lehetősége, egy távoli próbálkozást nem tudott magához ölelni a hálóőr, a kipattanót nem tudta a kapura küldenie a vendégek középpályása.

Beszorította ellenfelét a Sepsi OSK, a másik erdélyi csapat jól állta a sarat, pár ízben a szerencse is mellettük volt. Például a 72. percben egy szögletet követően Ninaj és Ștefănescu egymást zavarták, pedig csak a kapu előterében be kellett volna pöccinteni...

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A 75. percben aztán ez sikerült, szöglet után egy kavarodás után Ciobotariu valahogy bekotorta (1–1).

Nem elégedett meg egyik együttes sem a pontosztozkodással, ezért a végjáték élénk volt. Alig hogy beállt Safranko, a 87. percben ugyancsak egy szögletet követően az ötösről a jobb alsóba bólintott (1–2).

Fordított a Sepsi OSK, ezzel pedig zsinórban a harmadik győzelmüket szerezték meg, ott vannak a felsőházi rájátszást jelentő ötödik helyen a tabellán. A Hermannstadt FC pedig elkönyvelte első vereségét ebben a kiírásban, de ők is ott vannak a legjobbak között.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 12. forduló:

Nagyszebeni Hermannstadt FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (1–0).
Gaz Metan Stadion, Medgyes, vezette: Radu Petrescu (Bukarest).
Gólszerzők: Daniel Paraschiv (37.), illetve Denis Ciobotariu (75.), Pavel Safranko (87.).
Hermannstadt: Muțiu – Butean, Bejan, Stoica, Opruț – Mino, Biceanu (Răuță, 72.) – Balaure (Buhăcianu, 85.), Alhassan (Petrescu, 72.), Oroian (Popescu, 72.) – Paraschiv (Babic, 85.). Edző: Marius Măldărășanu.
Sepsi: Niczuly – Radoslav, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Rodriguez (Matei, 46.), Păun, Aganovic (Safranko, 85.) – Golofca (Ștefănescu, 46.), Rondon (Tudorie, 46.), Gheorghe (Varga, 56.). Edző: Cristiano Bergodi.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 12. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: nem zárjuk be holnap a klubot, de segítség nélkül nem tudjuk garantálni a jövőt

A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.

Szondy Zoltán: nem vagyunk világvége hangulatban a támogatások elmaradása miatt

A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.

Székelyhon

Többen is a Transalpinán meghalt magyarországi motoros segítségére siettek

Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.

`
Krónika

Egészségbiztosítás önkéntes alapon: ki, hogyan, mennyit és mekkora időtartamra fizet?

Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.

Krónika

Zelenszkij: Ukrajna készen áll a méltóságteljes békére

Ukrajna készen áll a méltóságteljes békére Oroszországgal – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, miután Donald Trump amerikai elnök különmegbízottaival, Steve Witkoff-fal és Jared Kushnerrel egyeztetett a békefolyamat lehetőségéről.

Főtér

Villámárvíz bénította meg Bușteni központját – hírmix

Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.

Ez is érdekelheti

Diószegi a szurkolók erejében bízik, Szondy óvatosságra int a gyenge rajt után

Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.

A világbajnokság után visszatér a Szuperligába Kovács István

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság után ismét a román élvonalban vezet mérkőzést Kovács István. A nagykárolyi FIFA-játékvezető a Bukaresti Dinamo–Universitatea Craiova rangadón fújja a sípot a Szuperliga 2. fordulójában.

Kétgólos hátrányból mentett pontot az UTA, tíz emberrel nyert az FC Argeș (videóval)

Két mérkőzéssel indult pénteken a labdarúgó Szuperliga második fordulója. Az Aradi UTA kétgólos hátrányból mentett pontot a Galaci Oțelul ellen, míg az FC Argeș emberhátrányban is megőrizte minimális előnyét a Petrolul Ploiești ellen.

Kolozsvári CFR: az elnök lemondott, a labdarúgók jogi lépéseket tettek

Valószínűleg senki nem tudja megállapítani, hogy a Kolozsvári CFR tulajdonosa mikor mond igazat. Az elmúlt években a klubot a román sportsajtó többször a csőd szélén látta: számtalanszor megírták, hogy bajban van, nincs elég pénze.

Diószegi László: nem zárjuk be holnap a klubot, de segítség nélkül nem tudjuk garantálni a jövőt

A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.

Szondy Zoltán: nem vagyunk világvége hangulatban a támogatások elmaradása miatt

A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.

Csak egy nap lehet jegyet venni az FK Csíkszereda–FCSB meccsre

A bajnokság egyik legerősebb együttesét fogadja az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának első hazai mérkőzésén. Az FCSB elleni vasárnapi találkozóra csak pénteken lehet jegyet vásárolni.

Húsz éve nem látott gyenge rajt a vendégcsapatoktól a Szuperligában

A hazai együttesek szinte tökéletesen kihasználták a pályaelőnyt a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének első fordulójában. A nyolc mérkőzésből hetet megnyertek, miközben a vendégeknek mindössze egy döntetlen jutott.

Megváltoztatták a kezdési időpontot, korábban játszik az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.

Ovidiu Burcă: senkit sem akarok hibáztatni, de túl könnyen kerültünk emberhátrányba

Ovidiu Burcă szerint az emberhátrány teljesen átírta a Rapid elleni mérkőzést. A Sepsi OSK vezetőedzője nem keresett kifogásokat, míg Alin Dobrosavlevici elismerte, hogy hibája alapjaiban befolyásolta a találkozó végkimenetelét.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!