Ezúttal a szerencse is az FK Csíkszereda mellé szegődött

Józsa Csongor 2024. szeptember 17., 19:16 utolsó módosítás: 2024. szeptember 17., 22:17

Háromszor vezetett a székelyföldi együttes, a Resicabányai CSM kétszer egyenlített. Egy öngóllal nyert, maradt százszázalékos Ilyés Róbert együttese a labdarúgó 2. Ligában.

Andreson beadásába úgy ért a védő, hogy az a kapuban kötött ki Fotó: Borbély Fanni

Kedden délután két veretlen együttes párharcával zárult a labdarúgó 2. Liga hatodik játéknapja, az FK Csíkszereda a Resicabányai CSM otthonába látogatott. Előbbiek százszázalékos mutatóval álltak a tabella élén, utóbbiak három győzelemmel és két döntetlent jegyeztek eddig.

Nem esett egymásnak a két gárda, az első tíz perc passzolgatásokkal, illetve szabálytalanságokkal telt el. Az első lehetőség a hazaiaké volt, Lascu cselezte be magát a tizenhatosra, spiccelte meg a játékszert, fölé szállt. Túloldalt Bababi távoli próbálkozása ment mellé.

Kissé megélénkült a meccs, a Resicabánya volt aktívabb, egy szögletet követően a 23. percben mégis az FK szerezte meg a vezetést, beívelés után a szerencse is kellett, hogy Palmeș elé pattanjon a labda, aki tízről kapásból a léc alá bombázott (0–1).

•  Fotó: FK Csíkszereda
Fotó: FK Csíkszereda

Az egyenlítés gyorsan érkezhetett volna, két kecsegtető helyzetet elpuskázott a házigazda. A 34. percben aztán már nem hibázták el, szép összjáték után Lascu nyolcról rúgta ki a bal alsót (1–1).

Nyílt maradt a párharc, a szünetig Lascu duplázhatott volna, de találatot ismét a csíkszeredaiak értek el, a 40. percben Dolnyról megfeledkezett védője, aki így teljesen szabadon maradt, közelről könnyűszerrel belőtte, így az öltözőbe a vendégek mehettek minimális előnnyel (1–2).

A második játékrészt is a resicabányaik indították aktívabban, mentek előre, az egyenlítés pedig az 56. percben érkezett, egy beívelésre Samake ugrott a legmagasabbra, hétről fejelte kapura, ezt még Simon kiütötte, a kipattanó a támadó előtt landolt, aki bepöccintette (2–2).

Igazi derbihangulatban folytatódott az összecsapás, egy-egy kemény belépőt követően villant a sárga lap, két tizenegyest is próbált kicsikarni a házigazda, mindkettőnél néma maradt a síp, Ilyés Róbert cseréi közül Anderson a kapufára lőtte a labdát.

A 72. percben Anderson lódult meg a kapussal szemben a félpályáról, a tizenhatosra beérve próbálta eltekerni a kapus mellett, a védő az utolsó pillanatban utolérte, szögletre tisztázott.

A döntetlennel egyik csapat sem volt elégedett, így a végjátékban is nyíltsisakos volt a csata.

A 89. percben Anderson beadásába a védő, da Silva kapott belé, a labda pedig olyan ívet kapott, hogy teljesen megtévesztette a kapust, a hálóban landolt.

Az ötperces hosszabbításban pontosan védekezett az FK Csíkszereda, 3–2-re nyerte meg a találkozót, így maximális pontszámmal vezeti a labdarúgó 2. Ligát.

Labdarúgó 2. Liga, 6. forduló:

Resicabányai CSM–FK Csíkszereda 2–3 (1–2).
Mircea Chivu Stadion, vezette: Robert Avram (Piteşti).
Gólszerzők: Andrei Lascu (33.), Moussa Samake (56.), illetve Raul Palmeș (23.), Josef Dolny (40.), Elton da Silva (89., öngól).
CSM: Goga – Rimovecz, Constantino, Dolghi – Negru (Doană, 74.), Cioiu, Isac (Fărăgău, 66.), Chera (Fotă, 74.) – Haită, Lascu (Angelov, 66.), Burlacu (Samake, 32.). Edző: Flavius Stoican.
FK: Simon – Palmeș, Hegedűs (Veres, 60.), Kelemen – Gal-Andrezly, Csürös, Bakos (Kovács, 83.), Bloj – Babati (Torvund, 46.), Dolny (Pintér, 66.), Jebari (Anderson, 60.). Edző: Ilyés Róbert.