Olimpia

Ez nem a kapusok meccse volt, nagyon simán nyertek az angolok

Sebestyén Ervin 2022. november 21., 17:38 utolsó módosítás: 2022. november 21., 21:57

Anglia és Irán összecsapásával indult a labdarúgó-világbajnokság második játéknapja. A találkozó nagyon elnyúlt, a két félidő alatt összesen 24 percet hosszabbított a játékvezető. Az angolok a végén rendkívül magabiztos, 6–2-es győzelmet ünnepelhettek.

Szenzációsan működött az angolok támadósora, hatot vágtak Iránnak Fotó: Facebook/FIFA Világbajnokság

A hétfő kora délutáni összecsapás egy nagyon komoly sérüléssel indult, Alireza Beiranvand ütközött a saját csapattársával, ápolása miatt percekig állt a játék, a 17. percben le is kellett cserélni. Ezt követően sem a futballról szólt a mérkőzés, folyamatosan állt a játék kisebb-nagyobb sérülések miatt. Félóra után kezdett éledezni az angol gárda, Harry Maguire fejese a keresztlécen csattant.

A folytatásban 11 perc alatt hármat vágtak Iránnak: előbb Bellingham bólintott szenzációsan az ellenfelük kapujába, majd Saka óriási bombájánál volt tehetetlen Hosseini, végül pedig Sterling továbbította a labdát a kapuba remek mozdulattal (3–0).

Fotó: Facebook/FIFA Világbajnokság

A második játékrészben semmit sem változott a játék képe, rohamoztak az angolok, bár érződött, hogy fejben már a következő csoportmeccsükre készülnek. A 62. minutumban Saka egy remek szólót követően ismét eredményes tudott lenni, ezzel megszerezvén saját maga második, csapata negyedik gólját (4–0).

Alig három perccel később szinte a semmiből jött a válasz, Taremi kapott egy kiváló indítást, amit hatalmas erővel küldött a kapuba (4–1). Nem sokat kellett várni az angol válaszra sem, alig 30 másodperccel beállása után Rashford szerzett szenzációs gólt (5–1). A hajrában eredményes volt a szintén csereként beálló Grealish is, ezzel növelve csapata előnyét (6–1).

A végére maradt még meglepetés, a 103. percben Irán kiharcolt egy büntetőt, amit Taremi magabiztosan értékesített, így 6–2-vel ért véget a találkozó. A kapusok nem igazán fogtak ki jó napot, 10 kaput találó lövésből 8 gól esett.

Labdarúgó-világbajnokság, B csoport, 1. forduló:
Anglia–Irán 6–2 (3–0)
gólszerzők: Bellingham (35.), Saka (43., 62.), Rashford (71.), Sterling (45+1.), Grealish (90.), illetve Taremi (65., 90+13. – büntetőből)