Exjátékosa okozta a Kolozsvári CFR meglepő vereségét

Orbán Zsolt 2020. november 22., 22:36 utolsó módosítás: 2020. november 22., 23:48

A bajnoki címvédő „vasutasok” második egymást követő hazai mérkőzésüket veszítették el. Az egygólos vasárnap esti rangadón a kolozsváriaknál is megfordult Ioan Hora szerezte az Aradi UTA győztes találatát.

Hora góljával nyert az UTA Kolozsváron Fotó: Facebook/UTA Arad

A Kolozsvári CFR meglepetésre újból kikapott hazai pályán a labdarúgó 1. Liga alapszakaszában. Három hete a Medgyesi Gaz Metan vitte el a pontokat a bajnok otthonából, most pedig a liga egyik újonca, a feltörekvő Aradi UTA nyert a fellegvári stadionban.

A vasárnap esti mérkőzésen egy gól született, ezt pedig az a Ioan Hora lőtte, aki a 2010–2014. közötti időszakban éppen a CFR-nél futballozott.

A nagyváradi csatár Valentin Buhăcianu átadása után volt eredményes a 75. percben.

Kevéssel a találkozó előtt a Kolozsvári CFR új igazolást jelentett be a Ivica Zunic személyében, aki legutóbb a kazah FC Atyrau gárdájánál légióskodott. A 32 éves védő be is mutatkozott vasárnap, Dan Petrescu az utolsó percekre cserélte be.

A kolozsváriak vezetőedzőjének továbbra is keretgondok okoznak fejtörést, ismét improvizált védősort kellett pályára küldnie. Az egyaránt sérült Paulo Vinicius és Mike Cestor mellett Ovidiu Hoban és Cirpian Deac pozitív tesztek miatt nem volt bevethető.

Ezzel együtt a hazaiak irányítottak és dolgoztak ki több lehetőséget, de Rondon, Soares és Erico sem tudta bevenni Iacob kapuját. Utóbbi majdnem öngólt fejelt az első félidő végén, ezt követően még Chipciu is eltalálta a kapufát.

Ez nem Camoráék estéje volt Fotó: cfr1907.ro

A második játékrész kevés lehetőséget hozott, Buhăcianu baloldali megiramodása és lekészítése után Hora a tizenhatos vonaláról belsőzte Bălgrădean kapujába a labdát.

Nem várt sikerével az UTA a Sepsi OSK-t megelőzve feljött az ötödik helyre, a háromszékiek hétfőn a Chindia Târgoviștevel játszanak Giurgiuban.

A tabellán harmadik Kolozsvári CFR csütörtökön az AS Romával találkozik az Európa Liga-csoportkör negyedik fordulójában.

A „farakasok” meggyőző sikerrel hangoltak az erdélyi kiszállásra, a Serie A nyolcadik körében 3–0-ra verték otthon a Parmát. Mindhárom római gól az első félidőben született, Borja Mayoral találata után Henrih Mhitarján duplázott.