Hirdetés

Exjátékosa okozta a Kolozsvári CFR meglepő vereségét

Hora góljával nyert az UTA Kolozsváron
Fotó: Facebook/UTA Arad

2020. november 22., 22:36

A bajnoki címvédő „vasutasok” második egymást követő hazai mérkőzésüket veszítették el. Az egygólos vasárnap esti rangadón a kolozsváriaknál is megfordult Ioan Hora szerezte az Aradi UTA győztes találatát.

2020. november 22., 22:36

A Kolozsvári CFR meglepetésre újból kikapott hazai pályán a labdarúgó 1. Liga alapszakaszában. Három hete a Medgyesi Gaz Metan vitte el a pontokat a bajnok otthonából, most pedig a liga egyik újonca, a feltörekvő Aradi UTA nyert a fellegvári stadionban.

A vasárnap esti mérkőzésen egy gól született, ezt pedig az a Ioan Hora lőtte, aki a 2010–2014. közötti időszakban éppen a CFR-nél futballozott.

A nagyváradi csatár Valentin Buhăcianu átadása után volt eredményes a 75. percben.

Hirdetés

Kevéssel a találkozó előtt a Kolozsvári CFR új igazolást jelentett be a Ivica Zunic személyében, aki legutóbb a kazah FC Atyrau gárdájánál légióskodott. A 32 éves védő be is mutatkozott vasárnap, Dan Petrescu az utolsó percekre cserélte be.


A kolozsváriak vezetőedzőjének továbbra is keretgondok okoznak fejtörést, ismét improvizált védősort kellett pályára küldnie. Az egyaránt sérült Paulo Vinicius és Mike Cestor mellett Ovidiu Hoban és Cirpian Deac pozitív tesztek miatt nem volt bevethető.

Ezzel együtt a hazaiak irányítottak és dolgoztak ki több lehetőséget, de Rondon, Soares és Erico sem tudta bevenni Iacob kapuját. Utóbbi majdnem öngólt fejelt az első félidő végén, ezt követően még Chipciu is eltalálta a kapufát.

Ez nem Camoráék estéje volt •  Fotó: cfr1907.ro Galéria

Ez nem Camoráék estéje volt
Fotó: cfr1907.ro


A második játékrész kevés lehetőséget hozott, Buhăcianu baloldali megiramodása és lekészítése után Hora a tizenhatos vonaláról belsőzte Bălgrădean kapujába a labdát.

Nem várt sikerével az UTA a Sepsi OSK-t megelőzve feljött az ötödik helyre, a háromszékiek hétfőn a Chindia Târgoviștevel játszanak Giurgiuban.

A tabellán harmadik Kolozsvári CFR csütörtökön az AS Romával találkozik az Európa Liga-csoportkör negyedik fordulójában.

A „farakasok” meggyőző sikerrel hangoltak az erdélyi kiszállásra, a Serie A nyolcadik körében 3–0-ra verték otthon a Parmát. Mindhárom római gól az első félidőben született, Borja Mayoral találata után Henrih Mhitarján duplázott.

Labdarúgó 1. Liga, alapaszakasz, 11. forduló
Vasárnapi játéknap

Kolozsvári CFR–Aradi UTA 0–1 (0–0)
Gólszerző: Hora (75.)
CFR: Bălgrădean – Susic, Ciobotariu (Zunic 87.), Burcă, Camora – Itu (Debeljuh 46.), Soares (Djokovic 82,), Păun – Chipciu (Costache 72.), Rondon (Vojtus 82.), Pereira. Edző: Dan Petrescu.
UTA: Iacob – Tomozei, Erico, Benga, Rrumbullaku – Miculescu (Buhăcianu 46.), Roșu, Albu, Tescan (Popescu 90+5.) – Morar (Rus 72.), Hora (Melinte 87.). Edző: Bálint László.
Vezette: Iulian Călin (Pitești)

Korábban:
FC Hermannstadt–Astra Giurgiu 0–1 (0–0)
Gólszerző: Gheorghe (82.)

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Zúgtak a magyarellenes rigmusok a Steaua stadionjában (videóval)

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.

Nagy változás jöhet a kézilabda-közvetítésekben, a TVR és a Digi Sport verseng a jogokért

Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.

Székelyhon

Lőtt sebekkel találtak rá egy tűzoltó holttestére

Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.

`
Krónika

Mit építhetünk ezután engedély nélkül?

Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.

Krónika

Kelemen Hunor: ha így folytatjuk, Románia nem ússza meg az AUR-kormányt

Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.

Főtér

Ha vasárnap, akkor drónvadászat Románia egén…

… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!

Ez is érdekelheti

Kétszer is közvetlenül egymás után játszik az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.

Vendéggyőzelemmel indult a forduló a Szuperligában (videóval)

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban a Bukaresti Rapid kétszer is eredményes volt, így végül elvitte a pontokat a Petrolul Ploiești otthonából a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Hivatalosan is csődvédelem alá került a Kolozsvári CFR, ez vár a klubra a továbbiakban

Újabb fejezethez érkezett a Kolozsvári CFR pénzügyi válsága: a Kolozsvári Törvényszék elfogadta a klub kérelmét, így hivatalosan is megkezdődött a fizetésképtelenségi eljárás.

Lefutott az első székely fociderbi, éllovasváltás a Szuperligában

Az FCSB visszavette vezető pozícióját a tabellán a labdarúgó Szuperliga 5. fordulója után. Nagy verést kapott a csődeljárás alá kerülő Kolozsvári CFR, a székely fociderbin nem született találat.

A legvégén győzött, élre állt az FCSB a Szuperligában (videóval)

Végig izgalmas mérkőzésen az FCSB 3–2-re győzte le az FC Botoșani együttesét hétfőn este a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának ötödik fordulójában.

Ígéretes magyar középpályást vett kölcsön az FK Csíkszereda

Magyarországi játékossal bővült az FK Csíkszereda élvonalbeli együttesének kerete, a középpályás Horváth Artúr kölcsönben az MTK Budapesttől érkezett.

Kiütéses vereséggel kezdte Șumudică a kolozsvári visszatérését

A Kolozsvári CFR Aradon 3–0-s vereséget szenvedett a Vajdahunyadi Corvinul vendégeként a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójában. Marius Șumudică számára így rémálomszerűen alakult a visszatérés a kolozsváriak kispadjára.

Első pont, történelmi élmény – így értékelték a székely rangadót

Csürös Attila szerint az FK Csíkszeredának sokat jelent az első megszerzett pont, míg a Sepsi OSK 18 éves csapatkapitánya, Batzula Hunor számára egyszerre volt csalódást keltő és felejthetetlen élmény a döntetlen a történelmi székely rangadón.

Gól nélkül is emlékezetes maradt a székely rangadó

Döntetlennel ért véget az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK közötti székely rangadó a Szuperliga 5. fordulójában. A találkozó után mindkét vezetőedző igazságosnak ítélte a döntetlent, miközben a szurkolótáborok a lelátón felejthetetlen hangulatot teremtettek.

Érintetlenek maradtak a kapuk a székelyföldi focicsapatok első élvonalbeli meccsén (videóval)

A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!