Hirdetés

Európa Liga: az AS Roma mérkőzését vezeti Kovács István

Kovács István újabb fontos megbízatást kapott
Fotó: Pinti Attila

2021. február 18., 12:11

A nagykárolyi Kovács István lesz a játékvezetője a csütörtöki SC Braga–AS Roma találkozónak a labdarúgó Európa Liga kieséses szakaszának első körében.

2021. február 18., 12:11

Újabb nemzetközi kupamérkőzésre delegálták Kovács Istvánt. A nagykárolyi játékvezető Portugáliába utazott, a csütörtökön 19.55-kor kezdődő SC Braga–AS Roma találkozón fújja majd a sípot.

Hirdetés

Kovács a jelenlegi szezonban már a negyedik alkalommal bíráskodhat az európai kupasorozatokban. A Bajnokok Ligája csoportkörében a Lokomotiv Moszkva–Bayern München (1–2) és a Zenit–Borussia Dortmund (1–2) összecsapásokat, míg az Európa Liga csoportjaiban a Celtic–Sparta Prága (1–4) találkozót vezette. Ezen kívül további három mérkőzésén bíráskodott az UEFA Nemzetek Ligájában.

A romániai játékvezetői brigádnak tagja még két asszisztens, Vasile Marinescu és Ovidiu Artene, illetve negyedik játékvezetőként Ovidiu Hațegan is, aki a tavaly decemberi, párizsi BL-botrány után először kap szerepet a nemzetközi színtéren.

Kovács István korábban több olyan meccset is vezetett, amelyen portugál vagy olasz klubcsapatok, vagy a két ország felnőtt válogatottjai voltak érdekeltek, de eddig egyszer sem kapott megbízatást a vendég rómaiak, valamint a házigazdák európai kupamérkőzéseire.

A Braga az AEK Athént és a Zorja Luhanszkot megelőzve, a Leicester City mögött másodikként végezve jutott tovább EL-csoportjából. Mint emlékezetes, az AS Roma a román élvonalban címvédő Kolozsvári CFR-rel, a Young Boysszal és a CSZKA Szófiával szerepelt azonos négyesben, amelyben az élen is végzett. Innen még a svájciak mentek tovább.

Európa-liga, a legjobb 32 között 
Wolfsberger AC (osztrák)–Tottenham Hotspur (angol) 19.55
Olimpiakosz (görög)–PSV Eindhoven (holland) 19.55
Young Boys (svájci)–Bayer Leverkusen (német) 19.55
FK Krasznodar (orosz)–Dinamo Zagreb (horvát) 19.55
SC Braga (portugál)–AS Roma (olasz) 19.55
Slavia Prága (cseh)–Leicester City (angol) 19.55
Crvena zvezda (szerb)–AC Milan (olasz) 19.55
Real Sociedad (spanyol)–Manchester United (angol) 19.55
Dinamo Kijev (ukrán)–Club Brugge (belga) 19.55
Lille OSC (francia)–Ajax Amszterdam (holland) 22.00
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Sahtar Doneck (ukrán) 22.00
Granada CF (spanyol)–SSC Napoli (olasz) 22.00
Molde FK (norvég)–TSG 1899 Hoffenheim (német) 22.00
RB Salzburg (osztrák)–Villarreal (spanyol) 22.00
Royal Antwerp (belga)–Rangers FC (skót) 22.00
Benfica (portugál)–Arsenal (angol) 22.00
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Piros pont a Rapidnak: magyar nyelvű üzenettel fogadták a csíkiakat

A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.

Kemény büntetésre számíthat az FK Csíkszereda bosszankodó légiósa (videóval)

Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a fővárosban, pénteken este 4–1-re kapott ki a Bukaresti Rapid otthonában. A találkozó után Ilyés Róbert vezetőedző közölte, hogy Anderson Ceara büntetésre számíthat a kifakadásáért.

Székelyhon

Székelyudvarhelyi csillag született a magyarországi tehetségkutató színpadán – videóval

Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.

`
Krónika

A település, ahol túl későn épült híd a Maroson – Maroknyian lakják Oláhdellőt, de kitartanak

Oláhdellő az a Maros megyei település, ahová túl későn építettek Maros-hidat, így aki csak tehette, elvándorolt. A faluban kevesebb mint ötven református él, nemrég mégis gyülekezeti termet szenteltek, amit meg is töltötték a hívek.

Krónika

Van, ahol éjszaka óta tart a havazás, másutt eső vagy havaseső várható

Sárga jelzésű, azaz elsőfokú, kiadós esőre vonatkozó riasztás van érvényben a fővárosban és az ország további 13 megyéjében, míg a hegyvidéken havas esőre és havazásra kell számítani az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.

Főtér

Négy romániai megyén repült át egy orosz drón, mire lezuhant – hírek kedden

Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.

Ez is érdekelheti

Kemény pofont kapott Belgrádban, tíz ember ellen sem tudott pontot szerezni az FCSB

Hiába futballozhatott több mint egy órán át emberelőnyben, pont nélkül távozott Belgrádból az FCSB: a Crvena zvezda egyetlen góllal felülmúlta a román bajnokot az Európa-liga főtáblájának 5. fordulójában.

Törökországban is állta a sarat, továbbra is veretlen a Ferencváros az Európa-ligában

A Ferencváros Isztambulban is állta a sarat: csütörtök este Varga Barnabás góljával vezetett, majd a végére emberhátrányban futballozó Fenerbahce ellen harcolt ki értékes döntetlent, így továbbra is veretlenül menetel az Európa-ligában.

Románia vébéálma távoli, még a fogadóirodák sem bíznak benne

A statisztikai mutatók, a hazai fogadóirodák szorzói és a pályán mutatott teljesítmény egyaránt arra utalnak: a román válogatott számára a világbajnoki szereplés kiharcolása a csodával határos lenne.

Előnyben a Puskás Akadémia az FCSB elleni párharcban

A Puskás Akadémia U19-es labdarúgócsapata legyőzte az FCSB-t az UEFA Ifjúsági Liga harmadik selejtezőkörének odavágóján Bufteán. A visszavágót Felcsúton rendezik.

A románok az utolsó kalapból kapnak ellenfeleket – ha kijutnak a világbajnokságra

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) kedden elkészítette a 2026-os világbajnokság jövő pénteki sorsolásának kalapbeosztását.

Marad a kapitány: Marco Rossi folytatja a magyar válogatott élén

A sikertelen világbajnoki selejtezők ellenére a Magyar Labadarúgó-szövetség egyhangú döntéssel megerősítette Marco Rossit a válogatott élén. Az MLSZ megújulást vár, a szövetségi kapitány pedig kész folytatni a munkát.

Megállítják a bajnokságot, hogy a románok hangolhassanak a vb-pótselejtezőre

Keresik a megoldást, hogy a labdarúgó Szuperliga megálljon, amikor a nemzeti együttes a törökök elleni csatára készül. Ezzel hosszabb lenne a 2025–2026-os évad.

Idegenbeli csatákat kell megvívnia a románoknak, hogy ott legyenek a focivébén

A román labdarúgó-válogatott harmadik helyen zárta a világbajnoki selejtezők csoportját, ám a Nemzetek Ligájában elért jó szereplésének köszönhetően ott lehetett a 2026-os világbajnokság pótselejtezőjének mezőnyében. Sorsoltak, ismerik az ellenfeleket.

Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek. A románok megtartották helyüket a legjobb ötvenben.

A Sepsi OSK formában levő kapusával jutott elitkörbe a román ifiválogatott

A román U19-es labdarúgó-válogatott két győzelemmel és egy döntetlennel megnyerte az Európa-bajnoki selejtezőcsoportját, és simán továbbjutott a tavaszi elitkörbe. A magyaroknak némi izgalmak árán sikerült ugyanez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!