Hirdetés

Végig támadtak az angolok, hazai pályán játszanak döntőt

Harry Kane döntőbe vezette Angliát
Fotó: UEFA

2021. július 08., 01:04

A vezetést még Dánia szerezte meg a labdarúgó Európa-bajnokság szerda esti második elődöntőjében, az angolok azonban hamar egyenlítettek, majd a hosszabbításban kiharcolták a döntőbe jutást.

2021. július 08., 01:04

Ahogyan arra számítani lehetett, az angol válogatott játszott fölényben, az elején Sterling és Kane próbálkozásai nem jelentettek különösebb veszélyt.

A dánok gyors ellentámadásokat indítottak, Damsgaard távoli lövése kevéssel kerülte el a kaput. Nem sokkal később ugyanő mesterien végzett egy távoli szabadrúgást, amellyel vezetést szerzett Dániának. Ez volt az első találat szabadrúgásból a tornán, egyben az angolok első kapott gólja.

Hirdetés

A házigazda azonban hamar egyenlített, Sterling előbb hatalmas ziccert hagyott ki, majd Saka beadása után a becsúszó Kjaer a saját kapujába továbbította a labdát. Ez volt az idei Eb 11 öngólja.

A folytatásban közelebb voltak az újabb gólhoz az angol játékosok, Maguire szöglet utáni fejesénél Schmeichel nagyot mentett. A végéhez közeledve nyomás alá helyezték a dán kaput az angolok, de nem találtak rést a védelmen, Phillips távoli kísérletei pedig pontatlanok voltak, így jöhetett a hosszabbítás.

Gareth Southgate legénysége továbbra is küzdött a vezető gólért, Kane lövésénél a skandináv kapus újra remekelt.

A ráadás első 15 percének végén a videobíró által jóváhagyott tizenegyeshez jutottak az angolok: Sterling kiharcolt büntetőjét Kane végezte el, ezt Schmeichell kivédte, de a támadó a kipattanót már a hálóba lőtte.

A hosszabításra elfáradt dánoknak ezután már nem maradt erejük az egyenlítésre, az angol együttes magabiztosan megőrizte előnyét.

Anglia az 1966-ban megnyert világbajnokság után 55 évvel ismét nagy torna fináléjába jutott, és készülhet első Eb-döntőjére, vasárnap 22 órától ugyancsak a Wembley Stadionban a spanyolokat legyőző Olaszországgal küzd meg a trófeáért.

Labdarúgó Európa-bajnokság, elődöntő,
London, Wembley Stadion, 65 ezer néző:
Anglia–Dánia 1–1 – hosszabbítás után 2–1 (1–1, 1–1, (2–1)
Gólszerzők: Skjaer (39., öngól), Kane (105.) illetve Damsgaard (30.)
Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice (Henderson, 95.) – Saka (Grealish, 69.; Trippier, 106.), Mount (Foden, 95.), Sterling – Kane
Dánia: Schmeichel – Christensen (Andersen, 79.), Kjaer, Vestergaard (Wind, 105+1.) – Stryger (Wass, 67.), Hojbjerg, Delaney (Jensen, 88.), Maehle – Braithwaite, Dolberg (Nörgaard, 67.), Damsgaard (Poulsen, 67.)
Vezette: Danny Makkelie (holland)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nyílt háború lett, rendre egy magyar zászlóért büntették az FK Csíkszeredát

Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Székelyhon

A gyalogátkelőn gázoltak el egy fiatal lányt Csíkszeredában

Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.

`
Krónika

Brutális gyilkosság Kalotaszegen: egy nap alatt elfogták a feltételezett elkövetőt

Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.

Krónika

Magyar Péter újra nyilvános vitára hívta Orbán Viktort

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.

Főtér

Ez a moldovai mozgókép úgy mutatja meg a maffiaállamot, hogy a nézőben megfagy a vér

A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!