Hirdetés

Osztozkodott a pontokon Wales és Svájc válogatottja

Fotó: Valentin Ogirenko/EPA/Agerpres

2021. június 12., 18:05

Döntetlennel ért véget a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának második mérkőzése, szombaton délután Wales és Svájc 1–1-es döntetlent játszottak.

2021. június 12., 18:05

A bakui Olimpiai Stadionban rendezett találkozón az első helyzetet még a walesiek alakították ki, Moore fejesét a léc alól kitolta a svájci kapus. Erre válaszul szöglet után Schär szép sarokmozdulattal is közel volt a gólhoz, majd a svájciak teljesen átvették a kezdeményezést, és többször vezetést szerezhettek volna, de Seferovic pontatlan volt a kapu előtt.

Hirdetés

A második játékrész elején is nagy svájci helyzet maradt ki, ekkor Embolo lövését szögletre mentette a walesi hálóőr, de az ezt követő szögletből a kameruni támadó fejjel már betalált, így

Svájc abszolút megérdemelten került előnybe.

Kevéssel ezután kétszer is növelhették volna előnyüket, de Embolónak nem sikerült a duplázás és Mbabu is kihagyta lehetőségét.

A svájciak kissé visszahúzódtak, ezt pedig az ellenfél kihasználta, és a 74. percben szintén szöglet után volt eredményesek, Moore fejese kötött ki a hálóban.

A végére is maradt izgalom, amikor Svájc állt közelebb a győzelemhez, sőt be is talált, Gavranovic gólját azonban a videobíró segítségével les miatt érvénytelenítették.

Labdarúgás, Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló:
Wales–Svájc 1–1 (0–0)
Gólszerzők: Moore (74.), illetve Embolo (50.)
Wales: Ward – Roberts, Rodon, Davies, Mepham – Morrell, Allen, Ramsey (Ampadu, 90+3.) – James (Brooks, 75.), Moore, Bale. Szövetségi kapitány: Rob Page
Svájc: Sommer – Elvedi, Schär, Akanji – Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodríguez, Shaqiri (Zakaria, 66.) – Embolo, Seferovic (Gavranovic, 84.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Vezette: Clément Turpin (francia)

Euro 2020, A csoport, 1. forduló

Euro 2020, A csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Olaszország Olaszország
1
1
0
0
3-0
3
2
Wales Wales
1
0
1
0
1-1
1
3
Svájc Svájc
1
0
1
0
1-1
1
4
Törökország Törökország
1
0
0
1
0-3
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eddig húzta, az utolsó veretlen csapatot is legyőzték az Udvarhely körzetiben

Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.

Harmadszorra játszik Erste Liga-döntőt a Gyergyói Hoki Klub

Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.

Székelyhon

Ahány város, annyi ár: ennyiért juthatnak hozzá a húsvéti bárányhúshoz Székelyföldön

A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.

`
Krónika

Bárányból készült húsvéti fogások Erdélyben – Jánossy Alíz gasztronómiai szakíró tanácsaival és receptjeivel

A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.

Krónika

Megdöbbenést keltett Romániában, hogy a magyar aranytartalék megelőzte a románt

Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!