Olimpia

Nem jutottak dűlőre a britek a Wembley-ben

Horváth Bálint Ottó 2021. június 19., 00:25 utolsó módosítás: 2021. június 19., 00:36

Gól nélküli döntetlennel zárult a labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának péntek esti brit rangadója, a londoni Wembley Stadionban Anglia és Skócia nem bírtak egymással.

Nem esett találat a küzdelmes meccsen Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

A végső győzelemre esélyesnek tartott angoloknak a csoportkör első fordulójában 1–0-ra sikerült felülmúlniuk Horvátországot, így lépéslőnyben voltak. A skótoknak nagy szükségük volt a pontszerzésre, miután az első meccsükön kettővel kikaptak a csehektől, és versenyben akartak maradni a továbbjutásért.

Ahogyan várható volt, az angol együttes uralta a mérkőzést, és a 11. percben alakította ki a legnagyobb gólszerzési lehetőségét, szöglet után John Stones a kapufára fejelt.

A házigazdák a folytatásban főleg a védelem mögé beívelt hosszú labdákkal próbálkoztak, de nem jártak sikerrel.

Sőt, az első félidő hátralévő részében a skótok előtt adódott nagy helyzet, Stephen O'Donnell lövésénél kellett Jordan Pickford bravúrja.

A szünet után magasabb fokozatba kapcsolt Gareth Southgate szövetségi kapitány gárdája, Mason Mount távoli lökettel tette próbára a vendégek kapusát, Reece James pedig kevéssel fölé lőtt.

Ezután azonban váratlanul elakadtak az angolok támadásai,

és a végéig már nem is voltak komoly lehetőségeik, a másik oldalon pedig a 79. percben Ché Adams közelről kissé kiszorított helyzetben rosszul találta el a labdát, amely mellé szállt.

A küzdelmes döntetlennel az angolok beérték a szintén négy pontos, a csoportot vezető Csehországot, amely ellen zárják a csoportkört jövő héten, míg

az első pontjukat szerző skótoknak megmaradt az esélyük a továbbjutásra, ennek eléréséért hazai pályán le kell győzniük a horvátokat.