Olimpia

Nem fogták vissza magukat a hollandok, hármat rúgtak a macedónoknak

Horváth Bálint Ottó 2021. június 21., 21:26 utolsó módosítás: 2021. június 21., 21:31

Harmadik győzelmével tökéletes mérleggel zárta a labdarúgó Európa-bajnokság C csopoortját a holland válogatott, a zárófordulóban 3–0-ra nyert Észak-Macedónia ellen.

Georginio Wijnaldum hét perc alatt duplázott Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

Nem volt komolyabb tétje a hétfő kora esti amszterdami találkozónak, hiszen az eredménytől függetlenül Hollandia már biztosan csoportgyőztes volt, a vendégeknek pedig nem maradt esélyük a továbbjutásra.

A mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette, akinek bőven akadt dolga, a két együttes ugyanis nem vette félvállról a meccset, így végig eseménydús volt a játék.

Jobban kezdett az észak-macedón gárda, amely a 9. percben be is talált, de les miatt nem adták meg a gólt, majd Trajkovski távolról a kapufára lőtt.

Alig két perccel később viszont a hollandok szereztek vezetést, labdaszerzés után kontrából az FC Barcelona friss igazolása, Memphis Depay volt eredményes.

A vezető gól után veszélyesebbek voltak Frank de Boer játékosai, akik

a második félidő elején Georginio Wijnaldum két találatával eldöntötték a mérkőzést, a Liverpooltól a Paris Saint-Germainhez szerződött középpályás hét perc alatt duplázott.

A hollandok ezután sem hagytak alább, egymás után jöttek a helyzetek, Weghorstot a kapufa akadályozta meg a gólszerzésben.

A 69. percben a vendégcsapattól lecserélt, ezen a meccsen a válogatottól visszavonuló Goran Pandevnek sorfalat álltak a társai.

A hazai támadások közepette az észak-macedónok a 72. percben újabb lesgólt lőttek, a végéig pedig már nem változott az eredmény.

Hollandia magabiztos sikerrel zárta a csoportkört, és készülhet a június 27-i nyolcaddöntőre a Puskás Arénában, ahol a D, az E vagy az F csoport harmadik helyezettjével találkozik.