Két olyan válogatott csapott össze vasárnap késő délután a bukaresti Nemzeti Arénában, amelyik fennállása során egyszer sem nyert még Európa-bajnokságon: az osztrákok pedig 2008-ban és 2016-ban ott voltak a kontinenstornán, de összesen két döntetlent tudtak ezeken összehozni. Ellenfele, az észak-macedónok pedig ezt azért nem tehették meg ezidáig, mivel újoncok a mezőnyben.
A C csoport első fordulójához tartozó összecsapás első negyedórája nem hozott sok izgalmat, csordogált a játék, kóstolták egymást a csapatok. A 20. percben aztán elaludt az észak-macedónok védelme, Sabitzer ívelte be a tizenhatos sarkától, Lainer közelről a jobb alsóba helyezte, 1–0-ra vezetett Ausztria.
Sőt, pár pillanatra rá akár meg is duplázhatták volna előnyüket, ugyancsak egy beadást a kapu előterében Kalajdzic játszhatta meg, ezt a próbálkozást védte a kapus.
Az első találatban vastagon benne volt a védelmi hiba, viszont a 28. percben az osztrákok ezt még fokozni tudták. Előbb Hinteregger felszabadítása saját társán, Sabitzerben akadt el, az hátrafelé pattant a kapus és Alaba összecsúszott, a labda pedig Pandev előtt landolt, akinek csak be kellett gurítania (1–1).
A pihenőig Ausztria volt veszélyesebb, megmaradt a döntetlen.
A második felvonásban egy fokozattal magasabbra kapcsoltak az osztrákok, Dmitrievski hatalmas védéseivel tartotta a lelket csapatában. Amikor lehetett Észak-Macedónia is vezetett egy-két ellentámadást, akár Pandev emelésével megkaparinthatták volna a vezetést.
Egyre nagyobb volt Alabaék nyomása, de az ellenlábas állta a sarat, foggal-körömmel védte a kapu előtti területeket. A 78. percben aztán kapituláltak, egy újabb a kapu előterébe való beadásra a csereként beálló Gregoritsch remekül érkezett, bepöccintette (2–1).
Válasz erre már nem érkezett, sőt Ausztria a legvégén egy másik cserjátékos, Arnautovic találatával pontot tett a találkozóra. Összességében megérdemelten szerezték meg első Eb-győzelmüket, sokkal többet tettek a sikerért.
2021. 06. 13. 19:00 | Ausztria Ausztria | Észak-Macedónia Észak-Macedónia | 3-1 |
2021. 06. 13. 22:00 | Hollandia Hollandia | Ukrajna Ukrajna | 3-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ausztria Ausztria | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-1 | 3 |
2 | Hollandia Hollandia | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-2 | 3 |
3 | Ukrajna Ukrajna | 1 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 0 |
4 | Észak-Macedónia Észak-Macedónia | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-3 | 0 |
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!