Olimpia

Kihagyták a büntetőt, utána gurítottak egy ötöst

Józsa Csongor 2021. június 23., 21:05

Két döntetlent követően megszerezte első győzelmét Spanyolország a labdarúgó Európa-bajnokságon, alaposan elpáholta Szlovákiát. Utóbbiak utazhatnak haza, előbbiek ott vannak a kieséses szakaszban.

A kihagyott tizenegyes. Ezt követte a spanyol henger Fotó: Jose Manuel Vidal/EPA/Agerpres

Szerdán délután Spanyolország hazai környezetben, Sevillában a szlovákokkal játszotta a labdarúgó E csoport zárómeccsét, a tét nagy volt, ugyanis Luis Enrique tanítványai csupán két pontot gyűjtöttek, ellenlábasuk egy győzelemmel és egy vereséggel állt. Aki megkaparintja a diadalt, az biztosan ott van a kieséses szakaszban, a döntetlen csak Szlovákiának lett volna jó.

A találkozó elején a hazaiak voltak aktívabbak, a 12. percben a VAR közreműködésével tizenegyeshez is jutottak, Hromada hátulról lekésett, elrúgta Koke lábát. Morata állt oda, a jobb sarokba tartó lövését a kapus védte. Ez a hispán büntető is kimaradt, akárcsak az előző meccsnapon, a lengyelek ellen Moreno nem tudta értékesíteni a pontrúgást.

A szlovákok jól állták a rohamokat, a védelemben szinte minden labdát egyszerűen hatástalanítottak. Egy-két gólszerzési lehetőséget azért a spanyolok összehoztak, ekkor Dubravka a helyén volt.

A 30. percben is ott volt, Sarabia távoli bombája a felső lécen csattant, a kapus az aláhulló labdát szögletre akarta tisztázni, csakhogy mellényúlt, a saját kapujába ütötte, így megszerezte a vezetést Spanyolország, egyben továbbjutásra állt.

Ez volt ezen Európa-bajnokság hetedik öngólja.

Még a pihenő előtt, az első játékrész ráadásában megduplázta előnyét a spanyol gárda, Moreno beívelését Laporte fejelte közelről a hálóba (0–2). Teljesen megérdemelt volt ez a különbség.

A második félidőben sem változott a játék képe, Szlovákia egyszerűen képtelen volt felnőni a feladathoz, saját térfeléről alig tudta kihozni a labdát. Az 56. percben Sarabia nyolcról lőtte védhetetlenül a bal alsóba (0–3). Ennél az eredménynél a szlovákok biztosan lemaradnak a továbbjutástól, ugyanis a harmadikok rangsorában az utolsóelőttiek.

Gáláztak a folytatásban a spanyolok, Torres sarokkal értékesítette Sarabia beadását, a 67. percben már 4–0 állt az eredményjelzőn.

A nyolcadik öngól is megszületett ezen a mérkőzésen, egy kavarodást követően Kucka képtelen volt a gólvonalról kilőni a játékszert, besegítette a saját kapujába (0–5).

Az idei kontinenstornán még senki sem szerzett öt találatot egy meccsen, most Spanyolország ezt megtette. Ráadásul ezzel a sikerrel ott van a nyolcaddöntőben, igaz csak csoportmásodikként –ellenfelük Horvátország lesz.

Labdarúgó Európa-bajnokság, E csoport, 3. forduló:

Szlovákia–Spanyolország 0–5 (0–2).

La Cartuja Stadion, Sevilla, vezette: Bjoern Kuipers (holland).
Gólszerzők: Martin Dubravka (30., öngól), Aymeric Laporte (45+3.), Pablo Sarabia (56.), Ferran Torres (67.), Juraj Kucka (71., öngól).
Szlovákia: Dubravka – Pekarik, Skriniar, Satka, Hubocan – Kucka, Hromada (Lobotka, 46.) – Haraslin (Suslov, 69.), Hamsik (Benes, 90.), Mak (Weiss, 69.), – Duda (Duris, 46.). Szövetségi kapitány: Pavel Hapal.
Spanyolország: Simon – Azpilicueta (Oyarzabal, 77.), Eric García, Laporte, Alba – Busquets (Alcantara, 71.), Koke, Pedri – Sarabia, Moreno (Traore, 77.), Morata (Torres, 71.). Szövetségi kapitány: Luis Enrique.