Olimpia

Kettőre csak eggyel válaszoltak, Dánia jutott az elődöntőbe

Józsa Csongor 2021. július 03., 21:07

Az első félidőben jól focizott, kétszer meg is zörgette a csehek hálóját a dán válogatott az Eb negyeddöntőjében. Csak a szépítésre futotta előbbiek erejéből.

Dánia felülkerekedett Csehországon Fotó: Dan Mullan/Agerpres/EPA

Szombaton az utolsó délutáni mérkőzést rendezték a labdarúgó Európa-bajnokságon, Bakuban a csehek és a dánok csaptak össze.

Nagyon korán, az 5. percben megszerezte a vezetést a skandináv együttes: szögletet követően Larsen ívelt középre, Delaney tízről, senkitől sem zavarva a jobb alsóba fejelte (0–1).

A cseheket alaposan megfogta a bekapott gól, ellenfele akár növelhette volna az előnyt, Delaney duplázhatott volna, térddel mellé pöccintette. Nagyrészt mezőnyben csordogált a játék, Csehország előtt is megvolt az egyenlítési lehetőség Holes közelről lőtte rá, a kapus a helyén volt.

Dánia pontosan védekezett, innen pedig mikor lehetett megindította ellentámadásait. Nem volt nagy a meccs tempója, helyzetecskéket még mindkét fél összehozott. A pihenő előtt egy remek kontrát követően 2–0-ra módosult az állás, Maehle húzott el a bal oldalon, pontosan ívelt Dolbergnek, aki hatról védhetetlenül küldte a bal felsőbe.

Alaposan megnyomta a második felvonás elejét a cseh válogatott, két cserével felrázta együttesét Jaroslav Silhavy szövetségi kapitány. Krmencík és Barák próbálkozásait még hárítani tudta Schmeichel. A 49. percben ő is tehetetlen volt: a cseh gólfelelős, Schick társa, Coufal beadását hatról, középről a jobb alsóba vágta (1–2).

Ez volt Patrick Schick ötödik találata a kontinenstornán, ezzel beérte C. Ronaldót a góllövőlistán.

A folytatásra rányomta a bélyegét, hogy nagy melegben rendezték Azerbajdzsánban a találkozót, illetve, hogy mindkét nemzeti együttes számára ez már az ötödik párharca volt a tornán. Nem volt lüktető a ritmus, kevés helyzetet hoztak össze a csapatok.

A pontrúgások jelentettek nagyobb veszélyt mindkét kapunál. A 82. percben Maehle lezárhatta volna a meccset, ziccerben a hálóőr mellett akarta eltekerni, Vaclík bravúrral zárta a szöget.

A végjátékban mindent egy lapra feltéve támadott a cseh válogatott, egy távoli lövésen kívül nem tudtak nagyobb lehetőséget kialakítani, így 1992 után Dánia ismét ott van az elődöntőben. Úgy, hogy az első két összecsapást ezen a kiíráson elveszítették...

Labdarúgó Európa-bajnokság, negyeddöntő:

Csehország–Dánia 1–2 (0–2).
Baku, Olimpiai Stadion, vezette: Kuipers (holland).
Gólszerzők: Patrick Schick (49.), illetve Thomas Delaney (5.), Kasper Dolberg (42.).
Csehország: Vaclík – Coufal, Celustka (Brabec, 65.), Kalas, Boril – Holes (Jankto, 46.), Soucek – Masopust (Krmencik, 46.), Barák, Sevcík (Darida, 80.) – Schick (Vydra, 80.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy.
Dánia: Schmeichel – Christensen (Andersen, 81.), Kjaer, Vestergaard – Stryger Larsen (Wass, 70.), Höjbjerg, Delaney (Jensen, 81.), Maehle – Braithwaite, Dolberg (Poulsen, 59.), Damsgaard (Norgaard, 59.). Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand.