
Szombaton az utolsó délutáni mérkőzést rendezték a labdarúgó Európa-bajnokságon, Bakuban a csehek és a dánok csaptak össze.
Nagyon korán, az 5. percben megszerezte a vezetést a skandináv együttes: szögletet követően Larsen ívelt középre, Delaney tízről, senkitől sem zavarva a jobb alsóba fejelte (0–1).
A cseheket alaposan megfogta a bekapott gól, ellenfele akár növelhette volna az előnyt, Delaney duplázhatott volna, térddel mellé pöccintette. Nagyrészt mezőnyben csordogált a játék, Csehország előtt is megvolt az egyenlítési lehetőség Holes közelről lőtte rá, a kapus a helyén volt.
Dánia pontosan védekezett, innen pedig mikor lehetett megindította ellentámadásait. Nem volt nagy a meccs tempója, helyzetecskéket még mindkét fél összehozott. A pihenő előtt egy remek kontrát követően 2–0-ra módosult az állás, Maehle húzott el a bal oldalon, pontosan ívelt Dolbergnek, aki hatról védhetetlenül küldte a bal felsőbe.
Alaposan megnyomta a második felvonás elejét a cseh válogatott, két cserével felrázta együttesét Jaroslav Silhavy szövetségi kapitány. Krmencík és Barák próbálkozásait még hárítani tudta Schmeichel. A 49. percben ő is tehetetlen volt: a cseh gólfelelős, Schick társa, Coufal beadását hatról, középről a jobb alsóba vágta (1–2).
Ez volt Patrick Schick ötödik találata a kontinenstornán, ezzel beérte C. Ronaldót a góllövőlistán.
A folytatásra rányomta a bélyegét, hogy nagy melegben rendezték Azerbajdzsánban a találkozót, illetve, hogy mindkét nemzeti együttes számára ez már az ötödik párharca volt a tornán. Nem volt lüktető a ritmus, kevés helyzetet hoztak össze a csapatok.
A pontrúgások jelentettek nagyobb veszélyt mindkét kapunál. A 82. percben Maehle lezárhatta volna a meccset, ziccerben a hálóőr mellett akarta eltekerni, Vaclík bravúrral zárta a szöget.
A végjátékban mindent egy lapra feltéve támadott a cseh válogatott, egy távoli lövésen kívül nem tudtak nagyobb lehetőséget kialakítani, így 1992 után Dánia ismét ott van az elődöntőben. Úgy, hogy az első két összecsapást ezen a kiíráson elveszítették...
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!