Hirdetés

Jól zárt a svéd retesz, spanyol gólképtelenség

Rendre több svéd játékos szorításában kellett játszaniuk a spanyoloknak
Fotó: Pierre Philippe Marcou/Agerpres/EPA

2021. június 15., 00:15

Nagyon sok helyzetet dolgozott ki a spanyol válogatott, képtelen volt egyiket is góllá váltani a védelemben nagyot harcoló svédekkel szemben. Megvan az idei kiírás első 0–0-ás végeredménye.

2021. június 15., 00:15

Hétfőn este az E csoport első fordulójában a spanyolok hazai környezetben, tikkasztó hőségben, a sevillai harmincegy fokban a svédeket látták vendégül. Az első pillanattól a skandinávok teljesen átadták a kezdeményezést, a hispánok óriási mezőnyfölényben játszottak, birtokolták a labdát.

Hirdetés

A 16. percig kellett várni az első nagyobb gólszerzési lehetőségükre, ekkor Olmo fejesét védte Olsen.

Az idő múlásával még nagyobb lett a spanyol nyomás, ellenlábasuk láthatóan arra készült a meccs előtt, hogy pontosan védekezzen, ne nagyon engedjen szabad területet a tizenhatoshoz belül.

Ez pedig hellyel-közzel össze is jött, ha pedig nem, akkor a szerencse mellettük volt. Koke két ízben remek helyzetbe került, de mindkétszer eltévesztette a kaput. Túloldalt a svédek majdnem a semmiből jutottak előnyhöz, egy mély beívelést a léc alól szögletre tolta ki Simon.

Az addig szinte biztos védelem kapitulált, Morata csapott le a labdára a tizenhatos vonalánál, rögtön kapura is tekerte, kicsivel mellé ment.

A nagy mezőnyfölént dacára Svédországé volt az első játékrész kapufája, Isak került nagy helyzetbe, sokáig kivárt, az erőteljes lövése egy védőről a lécre, onnan pedig kifelé pattant.

0–0 állta az eredményjelzőn, de a mérkőzés képe alapján akár kettővel is vezethettek volna a spanyolok.

A pihenőt követően változtatott taktikáján Svédország, fennebb tolta sorait, így a háromszoros Eb-győztesnek már nem voltak nagy területei a támadások szövögetésére.

A skandinávok a 61. percben egy tetszetős ellentámadással mutatták meg, nem azért érkeztek, hogy vereséggel hagyják el a játékteret, Isak passzolt középre Bergnek, akinek lábáról lecsúszott a játékszer a kapura rúgás pillanatában.

Az utolsó negyedórát újból megnyomta a hispán együttes, beszorította az ellenlábast, de ezúttal is masszív védekezésbe ütközött. Egy Olsen bravúrra volt szükség Moreno fejesénél a legvégén.

Megszületett az idei Európa-bajnokság első gólnélküli mérkőzése, a svédek kivédekezték a spanyolok támadásait, akiknek megvolt a tömérdek lehetőségük, de egyiket sem értékesítették.

Az E csoportot így a szlovákok vezetik, miután délután legyőzték a lengyeleket.

Labdarúgó Európa-bajnokság, E csoport, 1. forduló:

Spanyolország–Svédország 0–0.

Estadio de La Cartuja, Sevilla, vezette: Slavko Vincic (szlovén).
Spanyolország: Simón – M. Llorente, P. Torres, Laporte, Alba – Rodri (Alcantara, 66.), Pedri, Koke (Riuz, 87.) – Olmo (Moreno, 74.), F. Torres (Oyarzabal, 74.), Morata (Sarabia, 66.). Szövetségi kapitány: Luis Enrique.
Svédország: Olsen – Lustig (Kraft, 75.), Lindelof, Danielson, Augustinsson – Larsson, Olsson (Cajuste, 84.), Ekdal, Forsberg (Bengtsson, 84.) – Berg (Quaison, 69.), Isak (Claesson, 69.). Szövetségi kapitány: Janne Andersson.

 

Euro 2020, E csoport, 1. forduló

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Főtér

Megszereztük az AUR-ba beiratkozni kívánó magyarok próbatételeit sorjázó listát!

George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!