
A 48 éves játékvezető 2006 óta vezet nemzetközi mérkőzéseket, s ő lesz az első holland, aki Eb-finálét dirigálhat.
Kuipers eddig hét alkalommal fújta a sípot az UEFA égisze alá tartozó versenysorozat döntőjében, többek között ő volt a játékvezetője a 2014-es Bajnokok Ligája- és a 2013-as, illetve 2018-as Európa Liga-finálénak.
A mostani Eb-n két csoportmérkőzést, a dán–belgát és a szlovák–spanyolt, valamint a dán–cseh negyeddöntőt vezette.
A 2014-es vébén a csoportkörben is Kuipers bíráskodott a két csapat csoportmeccsén: akkor az olaszok 2 –1-re nyertek.
A döntő vasárnap 22 órakor kezdődik a londoni Wembley Stadionban.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!