Olimpia

Fejjel nyerte az Eb egyik legegyoldalúbb meccsét az angol válogatott

Székely Sport 2021. július 04., 00:09

Mindössze négy percig volt szoros az utolsó negyeddöntő a labdarúgó Európa-bajnokságon, Anglia nagyon simán 4–0-ra verte Ukrajnát és készülhet a londoni elődöntőre Dánia ellen. Az angolok ötödik meccsükön sem kaptak gólt a kontinenstornán.

Jogos az öröm, magabiztos játékkal a négy között Anglia Fotó: Twitter/Euro2020

A szurkolók még el sem foglalták rendesen helyüket a római olimpiai stadionban, előnybe került Anglia: a 4. percben Sterling adott nagyszerű passzt Kane-nek, aki ziccerben nem hibázott.

Megfogta a gól az ukránokat, az angolok pedig kényelmesen várták az ellenfelük hibájára, ezt pedig épp ők követték el, a 17. percben Jaremcsuk csapott le a labdára az ellenfél térfelén, lövését Pickford szögletre tolta. Komolyabb helyzet nélkül zajlott a meccs a következő időszakban, egészen a 33. percig, amikor Rice távoli lövését ütötte ki Buscsan. A szünetig pedig ismét az angolok akarata szerint zajlott a játék, így 1–0-nál vonultak pihenőre a csapatok.

A második féldiőben még hamarabb zörrent a háló, ezúttal is az ukránoké: a 46. percben Kane harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon, a beívelést Maguire fejelte a kapuba. Sokáig nem volt 2–0, hiszen az 50. percben Kane is a hálóba bólintott, gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutó kilétét.

Harry Kane duplázott az ukránok ellen Fotó: Twitter/Euro2020

Az ukránok fejben is feladták a meccset – a negyeddöntő is szép eredmény számukra, majd a csereként beállt Henderson növelte ugyancsak fejjel négyre az angol előnyt.

Jöttek a cserék az angoloknál, és gyakorlatilag eseménytelenül telt el az utolsó húsz perc, a végén már saját magát szórakoztatta a római stadion közönsége, olézott az angolok passzainál, az ukránok pedig füttyöt kaptak, mivel a szépítő gólt sem erőltették.

Anglia nagyon könnyedén és ismét gólt nem kapva jutott elődöntőbe, szerdán este viszont a dánok ellen sokkal nehezebb meccs vár rájuk.