Hirdetés

Fejjel nyerte az Eb egyik legegyoldalúbb meccsét az angol válogatott

Jogos az öröm, magabiztos játékkal a négy között Anglia
Fotó: Twitter/Euro2020

2021. július 04., 00:09

Mindössze négy percig volt szoros az utolsó negyeddöntő a labdarúgó Európa-bajnokságon, Anglia nagyon simán 4–0-ra verte Ukrajnát és készülhet a londoni elődöntőre Dánia ellen. Az angolok ötödik meccsükön sem kaptak gólt a kontinenstornán.

2021. július 04., 00:09

A szurkolók még el sem foglalták rendesen helyüket a római olimpiai stadionban, előnybe került Anglia: a 4. percben Sterling adott nagyszerű passzt Kane-nek, aki ziccerben nem hibázott.

Megfogta a gól az ukránokat, az angolok pedig kényelmesen várták az ellenfelük hibájára, ezt pedig épp ők követték el, a 17. percben Jaremcsuk csapott le a labdára az ellenfél térfelén, lövését Pickford szögletre tolta. Komolyabb helyzet nélkül zajlott a meccs a következő időszakban, egészen a 33. percig, amikor Rice távoli lövését ütötte ki Buscsan. A szünetig pedig ismét az angolok akarata szerint zajlott a játék, így 1–0-nál vonultak pihenőre a csapatok.

Hirdetés

A második féldiőben még hamarabb zörrent a háló, ezúttal is az ukránoké: a 46. percben Kane harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon, a beívelést Maguire fejelte a kapuba. Sokáig nem volt 2–0, hiszen az 50. percben Kane is a hálóba bólintott, gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutó kilétét.

Harry Kane duplázott az ukránok ellen •  Fotó: Twitter/Euro2020 Galéria

Harry Kane duplázott az ukránok ellen
Fotó: Twitter/Euro2020

Az ukránok fejben is feladták a meccset – a negyeddöntő is szép eredmény számukra, majd a csereként beállt Henderson növelte ugyancsak fejjel négyre az angol előnyt.

Jöttek a cserék az angoloknál, és gyakorlatilag eseménytelenül telt el az utolsó húsz perc, a végén már saját magát szórakoztatta a római stadion közönsége, olézott az angolok passzainál, az ukránok pedig füttyöt kaptak, mivel a szépítő gólt sem erőltették.

Anglia nagyon könnyedén és ismét gólt nem kapva jutott elődöntőbe, szerdán este viszont a dánok ellen sokkal nehezebb meccs vár rájuk.

Labdarúgó Európa-bajnokság, negyeddöntő
Róma, Stadio Olimpico. Vezette: Felix Brych (német)
Ukrajna–Anglia 0–4 (0–1)
gólszerzők Kane (4., 50.), Maguire (46.), Henderson (63.)
Ukrajna: Buscsan – Karavajev, Zabarnij, Krivcov (Cihankov, 35.), Matvijenko, Mikolenko – Saparenko, Szidorcsuk (Makarenko, 64.), Zincsenko – Jarmolenko, Jaremcsuk. Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko.
Anglia: Pickford – Shaw (Trippier, 65.), Maguire, Stones, Walker – Sterling (Rashford, 65.), Phillips (Bellingham, 65.), Mount, Rice (Henderson, 57.), Sancho – Kane (Calert-Lewin, 73.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hengerelt a Sepsi OSK, a 2. Liga dobogóján telel ki (videóval)

A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.

519 NHL-meccsel a háta mögött érkezik a Sportklubhoz

Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.

Székelyhon

Három autót törtek fel Csíkszentmártonban a vasárnapi esti mise alatt

Pénz után kutattak az ismeretlen tettesek, akik három autót is feltörtek vasárnap Csíkszentmártonban az esti szentmise ideje alatt, a templom közelében. Az egyik járműből elloptak egy táskát, amely 3000 lejt tartalmazott. A rendőrség nyomoz.

`
Krónika

Romániában működik Európa utolsó lepratelepe

Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.

Krónika

Rejtélyes körülmények között meghalt a Ponyvaregény rosszfiúja

Hatvanéves korában elhunyt Peter Greene, a 90-es évek emblematikus karakterszínésze, akit olyan filmekből ismerhet a közönség, mint a Ponyvaregény, a Közönséges bűnözők vagy A maszk.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!