Hirdetés

Egyik meccs a csoportelsőségért, a másik az életben maradásért – keddi Eb-menetrend

Modricék az utolsó esélyüket játsszák
Fotó: Robert Perry/Agerpres/EPA

MTI
2021. június 22., 11:55

Az angol labdarúgó-válogatott a csoportelsőség megszerzéséért lép pályára a szintén négypontos csehek ellen az Európa-bajnokság D csoportjának keddi utolsó fordulójában, az egymással találkozó skót és horvát együttes a továbbjutás reményének életben tartásáért játszik.

MTI
2021. június 22., 11:55

Az egyaránt négypontos angolok és csehek már biztosan nyolcaddöntősök, hiszen mivel Finnország (B-csoport) és Ukrajna (C-csoport) is 3-3 ponttal végzett a harmadik helyen, és a hat csoportharmadikból négy jut a kieséses szakaszba, a már négy ponttal rendelkező együttesek garantáltan továbbjutottak. A mérkőzés tétje tehát a csoportelsőség, jelenleg a csehek vezetik a csoportot jobb gólkülönbségüknek köszönhetően.

Hirdetés

A sokat kritizált Harry Kane játékához Southgate továbbra is ragaszkodik, és mint vasárnap elmondta, a Tottenham Hotspur csatára biztosan kezdő lesz a Csehország elleni mérkőzésen. Sokan a fiatal és kreatív kerettagok, így például Jadon Sancho bevetését hiányolják, Southgate azonban elmagyarázta, miért nem adnak több lehetőséget a szélsőnek, és a hozzá hasonló játékosoknak.

„Vannak opcióink, de közülük sokan nagyon fiatalok, és csak most tapasztalják meg először, hogy milyen egy nagy torna hangulata – nyilatkozta az angol kapitány. – A szakmai stábbal reálisan látjuk, hogy mit várhatunk ezektől a futballistáktól egyénileg, Jadon nagyon jó példa erre” – mondta Southgate. Hozzátette, a Borussia Dortmund légiósa jó edzésteljesítményt nyújtott az elmúlt napokban, de arról, hogy pályára küldik-e, és ha igen, mikor, később hoznak döntést a kollégáival.

Jiri Chytry, a cseh válogatott másodedzője az angolok elleni meccsről azt mondta, nem arra készülnek, hogy riválisuk úgy fog futballozni, mint a skótok elleni találkozó során. „Az egy olyan rangadó volt, amelynek megvan a maga sajátos karakterisztikája, mi viszont arra számítunk, hogy azzal a nagyon erős angol válogatottal kell megküzdenünk, amelyet évek óta jól ismerünk” – jelentette ki a szakember, aki szerint a háromoroszlánosok együttesében nagyon jó az egyensúly a tapasztalt futballisták, valamint a tehetséges fiatalok között.

D csoport, 3. forduló:
Csehország–Anglia, London 22.00, vezeti: Artur Dias (portugál).

A várható kezdőcsapatok:
Anglia: Pickford – James, Stones, Mings, Chilwell – Phillips, Rice – Grealish, Mount, Sterling – Kane.
Csehország: Vaclík – Coufal, Celustka, Kalas, Boril – Soucek, Holes – Masopust, Darida, Jankto – Schick.

A D csoport másik keddi mérkőzésén az egyformán egypontos skótok és horvátok csapnak össze, az ő meccsüknek pedig jóval nagyobb a tétje, mint az angol–cseh találkozónak. A Glasgow-ban sorra kerülő meccsen ugyanis mindkét válogatott számára csak a győzelem számít jó eredménynek, a skótok például történelmet szeretnének írni a világbajnoki ezüstérmes ellen.

„A képlet nagyon egyszerű, mindent, vagy semmit – foglalta össze a helyzetet Stuart Armstrong, a Southampton játékosa, aki elmondta, ők akarnak lenni az első skót válogatott, amely Eb-n vagy vb-n eléri az egyenes kieséses szakaszt.

Nagyon nehéz mérkőzés lesz, mert mindkét csapat nyerni akar, a döntetlen sem nekünk, sem nekik nem lenne jó eredmény.”

A skótok számára a lehető legrosszabbkor jött, hogy pozitív lett a koronavírustesztje Billy Gilmournak, aki így nem léphet pályára a horvátok ellen, valamint továbbjutás esetén a nyolcaddöntőben sem. A skótoknak hatalmas érvágás Gilmour kiesése, ugyanis pénteken ő lett a meccs embere az angolok elleni, 0-0-s döntetlenre végződött találkozón.

A horvát együttes tagjai pontosan ugyanígy gondolkodnak, nyilatkozataikban úgy fogalmaztak, eddig hiányzott számukra egy önbizalom-növelő eredmény, de az őket ért kritikákra a legjobb lesz a pályán választ adniuk.

D csoport, 3. forduló:
Horvátország–Skócia, Glasgow 22.00, vezeti: Fernando Andres Rapallini (argentin).

A várható kezdőcsapatok:
Skócia: Marshall – McTominay, Hanley, Tierney – O’Donnell, Gilmour, McGregor, McGinn, Robertson – Dykes, Adams.
Horvátország: Livakovic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol – Modric, Brozovic, Kovacic – Ivanusec, Perisic – Petkovic.

Euro 2020, D csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Csehország Csehország
2
1
1
0
3-1
4
2
Anglia Anglia
2
1
1
0
1-0
4
3
Horvátország Horvátország
2
0
1
1
1-2
1
4
Skócia Skócia
2
0
1
1
0-2
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Nyílt háború lett, rendre egy magyar zászlóért büntették az FK Csíkszeredát

Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.

Székelyhon

Marosvásárhelyről riasztottak helikoptert a hétéves gyermekhez, akire szénabála esett

Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.

`
Krónika

Brutális gyilkosság Kalotaszegen: egy nap alatt elfogták a feltételezett elkövetőt

Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.

Krónika

Meghalt a gyermek, akire szénabála zuhant egy erdélyi településen

Szénabála zuhant egy 7 éves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván (Ighișu Nou), a gyermek elhunyt.

Főtér

Bolojan évekre közegészségügyi munkára kötelezné a frissen végzett orvosokat – hírek kedden

Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!