Olimpia

Egy gól, angol győzelem született a horvátok ellen

Gergely Imre 2021. június 13., 18:37 utolsó módosítás: 2021. június 13., 21:50

Története során először kezdett győzelemmel egy nagy tornán az angol labdarúgó-válogatott. Ezt Horvátország bánta, azaz a háromoroszlánosok visszavágtak a legutóbbi világbajnokság elődöntőjében elszenvedett vereségükért.

Sterling talált be, elég volt a három pont megszerzésére Fotó: Agerpres/EPA

Vasárnap kora délután az első húsz percben olyan iramot diktáltak és olyan játékot mutattak be az angolok, hogy azzal minden szurkolójuk elégedett lehetett. A vb-ezüstérmes horvátok ki sem tudtak jönni a kapujuk elől. Gareth Southgate legénysége több nagy helyzetet is kialakított, a gólhoz pedig Phil Foden révén került legközelebb, de a Manchester City fiatal támadója a kapufát találta el.

A horvátoknak a 28. percben jött az első helyzete, amikor Andrej Kramaric osztott ki a szélen Kieran Trippiernek, majd a középen érkező Ivan Perisic elé tálalt aki nagyon rosszul találta el a labdát, így az elkerülte a kaput.

A háromoroszlánosok ékje Harry Kane nem nagyon találta magát a pályán, néhány veszélytelen megmozduláson túl nem sok vizet zavart.

A félidő hajrájában Duje Caleta-Car kezezett a 16-os előterében, kapott is érte egy sárgát, de a veszélyes helyen megítélt szabadrúgás nem hozott változást, Trippier Perisic fejét találta el.

A második félidőben az angolok átengedték a kezdeményezést a horvátoknak, azaz visszahúzódtak és várták, hogy hibázzon az ellenfél. A hiba ugyan nem következett be, de Kalvin Phillips szenzációs passzt adott Raheem Sterlingnek, aki megszerezte a mérkőzés első, és amint később kiderült egyetlen találatát.

Ez az 58. percben történt és négy minutumra rá már 2–0 lehetett volna az eredmény, de Kane milliméterekkel lemaradt egy beadásról. A lendülettől nekiesett a kapufának. Csúnyának nézett ki, de szerencsére folytatni tudta a játékot.

A meccsen ezután a horvátok igyekeztek összehozni az egyenlítő találatot, de az angolok védelmén nem jutottak túl.

A közvetítés kommentátorainak több ideje jutott a statisztikákra, korábbi nagy tornák eseményeinek felidézésére. A statisztikusok számára fontos történés volt most hogy Jude Bellingham állt be Kane helyére. A 17 éves játékos az Eb történetének legfiatalabb játékosa lett.

A mérkőzés legvégén egy horvát szögletből Mario Pasalic bombázott kapura, de a labda fölé szállt, így maradt az 1–0. Az angolok történetük során először győzelemmel kezdenek egy Európa-bajnokságot.