
A focitörténelem egyik legkiegyensúlyozottabb párharcát rendezik ma este a Wembley Stadionban, az angol és a német válogatott eddig 32 alkalommal játszott egymással, 13 győzelemmel rendelkezik mindkét fél, a szerzett gólok tekintetében viszont van kisebb különbség, Anglia 51, míg Németország 42 alkalommal talált be ellenfele hálójába.
Az elmúlt húsz évben csak barátságos mérkőzésen futott össze a két együttes, ám azelőtt emlékezetes összecsapásaik voltak.
A 2000-es, román szempontból is emlékezetes Európa-bajnokság csoportkörében 1–0-ra nyert Anglia, ám mindkét válogatott búcsúzott a tornától, mivel Portugália mellett Mutuék léptek tovább a negyeddöntőbe. Négy évvel azelőtt, 1996-ban az elődöntőben csapott össze a két válogatott, a végső győztes németek büntetőpárbaj után jutottak tovább, az angolok részéről a jelenlegi szövetségi kapitány, Gareth Southgate hagyta ki a mindent eldöntő tizenegyest.
A mostani Eb-n az angolok csoportgyőztesként léptek tovább a nyolcaddöntőbe, míg a németek alatt többször is rezgett a léc, a magyarok elleni 2–2-nek köszönhetően végeztek a második helyen.
A nyolcaddöntők este 10 órakor Glasgow-ban a svéd–ukrán párharccal zárulnak. A két csapat eddig tétmeccsen egyszer találkozott, a 2012-es Eb csoportkörében Ukrajna a jelenlegi szövetségi kapitány, Andrij Sevcsenko góljaival 2–1-re győzött, a svédek találatát a mostani tornáról utolsó pillanatban lemaradt Zlatan Ibrahimovic szerezte.
Ezenkívül három felkészülési meccset játszottak egymással, két ukrán, egy svéd győzelem, illetve egy döntetlen a mérleg.
Az utolsó két nyolcaddöntő győztese Rómában találkozik majd július 3-án.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!