Hirdetés

Belga-angol Eb-döntőt „jósol” egy amerikai elemző cég

Az angolok és a belgák az oroszországi vb-n a bronzért játszottak egymással. A végén Hazard-ék örülhettek
Fotó: Agerpres/Xinhua/Li Ga

MTI
2021. június 09., 16:37

A belga vagy az angol válogatott játékosai emelhetik a magasba a pénteken kezdődő, többek között budapesti és bukaresti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság trófeáját július 11-én a kaliforniai székhelyű Gracenote Sports adatszolgáltató és elemző cég legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott előrejelzése szerint.

MTI
2021. június 09., 16:37

A vállalat a közleményében kiemelte, hogy a 2002-ben megalkotott, saját rendszerével egymilliószor futtatta le a várható történéseket, és ez alapján Belgiumnak, valamint Angliának is 14-14 százalék az esélye a végső győzelemre.

A program ugyanakkor egy hajszálnyival a nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistájának élén álló belgákat tartja elsőszámú esélyesnek.

Hirdetés

Az Eb-diadalra a világbajnok franciáknak 12, a spanyoloknak pedig 10 százalék esélyük van a Gracenote elemzése szerint, míg a címvédő portugálok sikerének mindössze 8 százalék a valószínűsége.

A társházigazda magyar válogatott győzelmére a szlovákokhoz, a finnekhez és az északmacedónokhoz hasonlóan 0 százalék az esély.

A számítás szerint a nyolcaddöntőbe több mint 90 százalék eséllyel jut be a belga, az angol, a spanyol, a holland, az olasz és a dán válogatott, míg a világbajnok franciák 81, a címvédő portugálok pedig 74 százalékos valószínűséggel vívják meg sikerrel a csoportkört.

Az utóbbi két csapattal, valamint a németekkel azonos csoportban szereplő magyarok nyolcaddöntős szereplésének 32 százalék az esélye a Gracenote szerint.

A legvalószínűbb, hogy a döntőben a belgák az angolokkal találkoznak majd, ennek 2,9 százalék az esélye. A következő négy legvalószínűbb finálés párosítás sorrendben az angol-olasz, a dán-belga, a francia-belga, valamint az angol-francia.

A korábbi nagy tornák összesített elemzése alapján a Gracenote megállapította, hogy a portugálok teljesítenek világbajnokságokon és Eb-ken a leginkább erőn felül. Ebben a tekintetben azoknak az együtteseknek a teljesítményét vizsgálták, amelyek legalább 30 mérkőzést játszottak már vb-n és Eb-n.

A statisztikai adatok alapján az angol és a magyar csapat az, amely az alulteljesítők listáját vezeti.

A magyar válogatott jövő kedden a portugálokkal, jövő szombaton pedig a franciákkal játszik a Puskás Arénában, majd június 23-án a németek vendége lesz Münchenben.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Felbontották a szerződését, új csapatot kell keressen magának Niczuly

Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.

Teljes Románia küldöttsége a téli olimpiára, Mandel Kata lesz az egyik zászlóvivő

Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.

Székelyhon

Vizsgálatra tartott az a nő, aki elhunyt a csíkszeredai kórház közelében

Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.

`
Krónika

Felmérés: az AUR toronymagasan vezet, az RMDSZ a parlamentből való kiesés szélén

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.

Krónika

A román külügyminiszter elismerte: egy területet csak az ott élők beleegyezésével lehet elcsatolni

Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.

Főtér

„Elemi szükséglet az anyanyelven való megszólalás lehetősége krízishelyzetben”

A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!