
Mindkét csapat biztos továbbjutóként lépett pályára kedden késő este – mindketten négy ponttal várták az utolsó fordulót –, miután hétfőn kiderült, hogy a B és C csoportokban is három pontot gyűjtött a harmadik helyezett csapat (Ukrajna, illetve Finnország), ám az, hogy hányadik helyen és melyik ágra kerül Anglia és Csehország, az az egymás elleni meccsen dőlt el.
Az angolok keményen kezdtek, már a második percben jelezték, hogy a csoportgyőzelemre hajtanak, Sterling egy kiváló indítást követően átemelte a kapust is, a labda a bal kapufán csattant.
A csehek a középpályán próbálták megállítani, vagy legalábbis lelassítani az angol támadásokat, ám nem sok sikerrel jártak, a 12. percben Anglia megszerezte a vezetést: Grealish baloldali beadását Sterling két méterről fejlete a hálóba.
Ez volt a Manchester City támadójának második találata az idei Eb-n, egyben az angol válogatottnak is.
A játékrész közepén Kane is megszerezhette volna első találatát a kontinenstornán, azonban közeli lövését bravúrral védte Vaclik.
Hasonlóan nagy lehetőségekkel válaszoltak a csehek, előbb Holes távoli, erős lövését tolta szögletre Pickford, majd Soucek lökete kerülte el kevéssel az angol kaput.
A második félidőben mindkét csapat visszavett a tempóból, és habár továbbra is az angolok uralták a meccset, a cseh védelem minden támadást hatástalanított, és egyetlen, kapu felé tartó hazai lövést sem engedélyeztek – itt illik megjegyezni, hogy a 87. percben Henderson gólt szerzett, ám les miatt érvénytelenítették a találatát.
A cseheknek még akkor sem vált sietőssé, amikor a csoport másik meccsén a horvátok elléptek 3–1-re, így a D csoport virtuális élő tabelláján lecsúsztak a harmadik helyre.
Anglia végül behúzta a mérkőzést és megnyerte a D csoportot, és a nyolcaddöntős meccsét is Londonban játssza, ellenfele az F csoport második helyezettje lesz. A csehek jelenleg a legjobb csoportharmadik, a finneket kiszorították az első négyből, így az északiak búcsúztak az Eb-től.
Labdarúgó Európa-bajnokság, D csoport, 3. forduló
Csehország–Anglia 0–1 (0–1)
gólszerző Sterling (12.)
Csehország: Vaclik – Boril, kalas, Celustka, Coufal – Jankto (Sevcik, a szünetben), Soucek, Darida (Kral, 64.), Holes (Vydra, 84.), Masopust (Hlozek, 64.) – Schick (Pekhart, 75.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy.
Anglia: Pickford – Shaw, Maguire, Stones (Mings, 79.), Walker – Sterling (Rashford, 67.), Rice (Henderson, 46.), Grealish (Bellingham, 68.), Phillips, Saka (Sancho, 84.) – Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
| 2021. 06. 22. 22:00 | Horvátország Horvátország | Skócia Skócia | 3-1 |
| 2021. 06. 22. 22:00 | Csehország Csehország | Anglia Anglia | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia Anglia | 3 | 2 | 1 | 0 | 2-0 | 7 |
2 | Horvátország Horvátország | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-3 | 4 |
3 | Csehország Csehország | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-2 | 4 |
4 | Skócia Skócia | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-5 | 1 |
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!